Recent Posts

Pages: [1] 2 3 ... 10
1
Yeni Siteler / Sosyal medya hizmetleri - İstanbul Takipçi
« Last post by admin on Today at 09:26:55 PM »
Site İsmi : istanbultakipci.com

Site Konusu : Sosyal medya hizmetleri - İstanbul Takipçi

Domain Kayıt Zamanı : Temmuz 2018

Tanıtım ve Açıklamalar : Sosyal medya sitelerinin kullanım oranları, gün geçtikçe artmaktadır. Özellikle ülkemizde, her yaş kesiminden milyonlarca insanın en az bir sosyal medya hesabı var. Sosyal medya bu denli popüler iken, İstanbul takipçi gibi sitelere de ihtiyaç duyuluyor. Bugün sizlere istanbultakipci.com adı altında yayın hayatını başarıyla sürdüren internet sitesini tanıtacağım. Site ile birlikte, sosyal medya hesaplarınız için ister takipçi, ister beğeni, ister yorum hizmetleri satın alabileceksiniz.

Müşterilerine en avantajlı fiyatlarla, birinci sınıf kalitede sosyal medya hizmetleri sunan İstanbul Takipçi, her geçen gün daha da büyümektedir. Siz de sosyal medya hesaplarınızın takipçi ve beğeni gibi ihtiyaçlarını karşılamak adına, bu adrese hiç tereddüt etmeksizin başvurabilirsiniz. İstanbul Takipçi ile iletişim kurmanız halinde; Instagram izlenme, Instagram beğeni, Instagram aktif takipçi, Instagram yorum ve çok daha fazla hizmeti bir arada alabilirsiniz. Beğeni paketleri kendi arasında, Türk beğeni ve yabancı beğeni olarak ayrılır. Takipçi paketleri; gerçek Türk takipçi, yabancı bot takipçi gibi çok sayıda farklı seçenekten oluşur.

Özetlemek gerekir ise, sosyal medya hesaplarınızı daha aktif hale getirmek isterseniz, hiç vakit kaybetmeden istanbultakipci.com platformuna girebilirsiniz. Herkese şimdiden keyifli alışverişler dileriz.
2
Yeni Siteler / Çelik kapı imalat ve satış firması
« Last post by admin on August 12, 2018, 09:54:12 PM »
Çelik kapı imalat ve satış firması

Binalar için birinci sınıf kalitede kapı imal eden Smart Çelik Kapı, her geçen gün daha da büyümektedir. Siz de apartmanınızın giriş kapısını yenilemek istiyorsanız, bu firmaya hiç tereddüt etmeden ulaşabilirsiniz.

En çok tercih edilen çelik kapı imalat ve satış firmaları arasında, hiç şüphesiz Smart Çelik Kapı bulunur. Bu firma, müşterileri için ferforje garaj kapısı, ferforje balkon korkulukları ve ferforje bahçe kapıları da üretir. Tüm bu ürünler ile çok daha fazlasını daha detaylı bir şekilde incelemek isterseniz, smartcelikkapi.com isimli internet adresini ziyaret edebilirsiniz. Site üzerinden, Smart Çelik Kapı yetkililerine de kolayca ulaşma fırsatı bulabileceksiniz. Keyifli alışverişler.
3
Yeni Siteler / Çikolata kisti hakkında bilinmesi gerekenler - Cikolatakisti.net
« Last post by admin on August 12, 2018, 09:06:55 PM »
Web Site İsmi : Cikolatakisti.net

Site Başlığı : Çikolata kisti hakkında bilinmesi gerekenler - Cikolatakisti.net

Sitenin Kayıt Edildiği Tarih : Ağustos 2012

Site Tanıtımı : Cikolatakisti.net adı altında yayın hayatını başarıyla sürdüren internet sitesine hepiniz hoş geldiniz. Site aracılığı ile çikolata kisti ile ilgili son derece kıymetli bilgilere ulaşma fırsatı bulabileceksiniz.

Çikolata kisti nedir sorusunun yanıtı, bu site içerisinde sizleri bekliyor olacak. Çikolata kistinin kısırlığa sebep olup olmayacağı, sitede detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

Çikolata kisti iştah kaybına neden olur mu, yaşam kalitesini olumsuz olarak etkiler mi, genç kızlarda görülür mü ve benzeri birçok sorunun yanıtı, sitede ziyaretçilerle paylaşılmıştır.

Endometriozis nedir diye merak edenler, hiç vakit kaybetmeden bu internet sitesine giriş yapmalıdır. Endometriozis olabileceğine dair şikayetler, bu rahatsızlığın psikolojik anlamdaki etkiler ve fazlası sitede bulunabilir.

Çikolata kisti için tedavi yöntemlerine de yine bu site üzerinde rastlanabilecektir. Özetlemek gerekir ise; çikolata kisti belirtileri, tedavi yolları, çikolata kisti ameliyatı ve alternatif tıp yöntemleri sitede ziyaretçileri beklemektedir.
4
Yeni Siteler / Tüp bebek tedavisi ile ilgili bilgiler - Tupbebek.org
« Last post by admin on August 12, 2018, 08:43:03 PM »
Site İsmi : Tupbebek.org

Site Konusu : Tüp bebek tedavisi ile ilgili bilgiler - Tupbebek.org

Domain Kayıt Zamanı : Mart 2000

Tanıtım ve Açıklamalar : Siz de tüp bebek yöntemi ile bebek sahibi olmak istiyorsanız, hiç vakit kaybetmeden tupbebek.org adresini ziyaret edebilirsiniz. Site içerisinde, tüp bebek tedavisi ile ilgili son derece kıymetli bilgiler, sizler için bir araya getirilmiştir.

Tüp bebekte hamilelik şansının ne olduğu, tüp bebek tedavisi ile mevsimlerin ilişki içerisinde olup olmadığı, tüp bebek tedavisinin tekrar tekrar denenmesi ile ilgili bilgiler, tüp bebek tedavisinde dış gebelik ve çok daha fazlası, bu sitede anlatılmaktadır. Siteye girenler, tüp bebek konusunda merak ettiği tüm sorulara en detaylı yanıtları alabilir.

Tüp bebek tedavisi hakkında sizin de ayrıca aklınıza takılan sorular olursa, sitedeki 'Doktora Danış' kategorisine bağlanabilirsiniz. Bu kategori üzerinden soracağınız sualler, sadece 2 ila 14 saat içerisinde yanıtlanacaktır. Sorularınızı yanıtlayabilecek tam 3 ayrı doktor bulunur.

Sitede ziyaretçileri, kısırlık tedavisi hakkında da oldukça doyurucu bilgiler bekliyor olacak. Kısırlık sorununa çözüm bulmak isteyenler, bu hususta tupbebek.org adresinden en iyi şekilde yararlanabilir. Herkese şimdiden sağlık dolu günler diliyoruz.
5
Yeni Siteler / Genital Estetikle Yeni Bir Sen
« Last post by admin on August 10, 2018, 03:13:20 PM »
Genital Estetikle Yeni Bir Sen

 

Kadınlarda genital bölgeye yapılan her türlü kozmetik uygulamalar ‘Genital estetik' ameliyat ve uygulamaları, ‘Kozmetik Jinekoloji' alanında yer alır. Kadın hastalıkları ve Doğum uzmanlığı içinde yer alan çok çok özel bir daldır. Özellikle son yıllarda genital estetik ve kozmetik jinekolojinin dünyada ve Türkiye’de yaygın olarak yapılmaktadır.

 

Son yıllarda genital estetik kavramının sadece ameliyatlarla yapılan işlemler olmaktan çıktığı ve ameliyatsız estetik tabiri ile özdeşleşen lazer ve radyofrekans gibi teknolojilerle bir adım daha öne geçtiği görülmektedir.  Bu sayede iş gücü kaybı ve ameliyat sonrası gerekli olan uzun iyileşme süresi minimize edilmektedir. Böylece birçok hasta, uygulama sonrası sosyal hayatına hızlı bir dönüş yapmaktadır.Genital estetik ameliyat ve uygulamaları nelerdir?

> Labioplasti (İç ve dış dudak estetiği)
> Klitoris Üzeri Katlantıları Düzeltme Operasyonları (Klitoral hudoplasti)
> Ameliyatla Vajina Daraltma (Vajinoplasti)
> Genital Bölge Beyazlatma (Lazerle genital renk açma)
> G Noktası Büyütme (G spot augmentasyon)
> Lazerle Vajina Yenileme, Sıkılaştırma (Lazer vajinal rejuvenasyon)
> Lazerle Dış Genitalya Sıkılaştırma (Lazerle genital bölge sıkılaştırma)
> Radyofrekans ile Vajina ve Dış Genital Bölgenin Yenilenmesi
> Büyük Dudaklara Dolgu (Labia majora enjeksiyonları)
> Büyük Dudakların Ameliyatla Küçültülmesi (Labia majora estetiği)
> Kızlık Zarı Onarımı - Dikimi (Himenoplasti)
> Pubis Tepesi Estetiği (Puboplasti- Venüs Estetiği)
> Lazerle Vajina İçi Cilt Katlantısı Oluşturma (Lazerle Vajinal Rugasyon)
> Genital Bölge Radyofrekans Uygulamaları (Orgazm fonksiyonunu sağlamak amaçlı) genital

     estetik müdahale veya ameliyatları içinde yer alır.
 

Genital bölgelerin yapısal bozukluklarında, cinsel faaliyet bozukluklarında, doğuma bağlı vajen genişlemesi ve sarkmalarında, idrar kaçırma sorunlarında, genital bölge koyulaşmalarında, genital bölgede buruşma ve cilt sarkması sorunu olan hastalarda operasyonda kullanılacak yönteme hastanın şikâyeti ve doktor muayenesinin sonucuna göre karar verilmektedir.

Vajinanın daraltılması, iç dudak estetiği, doğuma bağlı kötü izlerin ve klitoris üzeri katlanmaların düzeltilmesi cerrahi operasyonla yapılmaktadır. Vajen daraltma ve sıkıştırma, vajinal gençleştirme, büyük dudak sıkıştırma, küçük dudak sıkıştırma, genital cilt rengi açma, idrar kaçırma problemlerinin düzeltilmesi ve genital siğil tedavisi için lazer teknolojisi tercih edilmektedir. Dış dudakların sarkık, buruşuk olduğu durumlarda kişinin kendi yağları veya hyaluronik asit içeren dolgular ile doldurma işlemi yapılmaktadır.Lazer teknolojisiyle yapılan işlemler ağrısız, konforlu, 15-20 dakika gibi bir sürede yapılmaktadır. Hastalarda ameliyat kesisi ve dikişi olmadığı, anestezi gerektirmediği için hem psikolojik olarak rahatlama sağlamakta hem sosyal yasama dönüş problemlerini ortadan kaldırmaktadır. Cerrahi yöntemlere göre komplikasyon oranları çok daha düşük olması nedeniyle ilk planda daha çok tercih edilmektedir.

Yrd. Doç. Dr. Burcu Çetinkaya
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

www.burcucetinkaya.com
Instagram: drburcucetinkaya
Facebook: drburcucetinkaya
 
6
Yeni Siteler / Embriyo Dondurma İşlemi Nedir ve Nasıl Gerçekleştirilir?
« Last post by admin on August 10, 2018, 02:56:30 PM »
Embriyo Dondurma İşlemi Nedir ve Nasıl Gerçekleştirilir?

 

Embriyo dondurma işlemi ülkemizde yaklaşık olarak 1990’lı yılların başlarından beri gerçekleştirilmektedir. Özellikle son yıllarda gelişen teknoloji ile beraber ortaya çıkan yeni teknikler embriyo dondurma işlemini daha başarılı kılmaktadır. Embriyo dondurma işlemi sayesinde ilk denemede başarı sağlanmadığı durumlarda tekrar tüp bebek tedavisini deneme şansı doğmaktadır. Tüp bebek tedavisinde elde edilen embriyolar yaklaşık olarak 10-15 sene boyunca saklanabilmektedir. Ancak Sağlık Bakanlığı belirlediği yönetmelik ile bu süreyi 5 yıl ile kısıtlamıştır. 5 yıl sonunda çözülen embriyolar tıpkı ilk günkü gibi sağlıklı olmaktadır.

 

Hangi Durumlarda Embriyo Dondurma Tercih Edilir?

 

Sağlıklı embriyonun anne rahmine yerleştirilmesinden sonra elde kalan kaliteli embriyolar imha edilmek yerine daha sonra yeniden kullanılmak için dondurulabilmektedir. Ayrıca tüp bebek tedavisinde uyarıcı ilaçların kullanılması sonucu aşırı uyarılma sendromu riski bulunan kadınlarda elde edilen tüm embriyolar sendrom ortadan kaldırılıncaya kadar dondurulmaktadır. Rahim içerisinde yer alan endometrium dokusunun istenildiği kadar gelişmediği zamanlarda, rahim içi operasyon gerektiren durumlarda yine embriyoların dondurulması tercih edilmektedir. Ayrıca vücuda olumsuz etkileri bulunan kemoterapi ya da radyoterapi gibi kanser tedavisi görecek olan kişilerde tedavi öncesi embriyoların dondurulması tavsiye edilmektedir. Dondurulan embriyolar sayesinde anne adaylarının tekrar tekrar hormon iğneleri kullanmasının önüne geçilmektedir. Ayrıca embriyo dondurma sayesinde yumurta toplama işlemi de tek seferde gerçekleştirilmiş olmaktadır.

 

Embriyo Dondurma İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

 

Tüp bebek tedavisi sonucunda elde edilen embriyolar birinci günden, altıncı güne kadar herhangi bir gelişim evresinde alınarak dondurulabilmektedir. Elde edilen embriyolar koruyucu göreve sahip bir sıvı içerisine yerleştirilir ve plastik ya da cam tüpler içerisinde sıvı nitrojen dolu tanklar içerisine alınır. Bu tanklarda sıcaklık -196 derecededir. Dondurma işleminin başarısı çözülmeden sonra elde edilen canlı embriyo sayısı ile ölçülmektedir. Çözme işleminden sonra saklanan embriyoların %90’ından fazlası canlı olmaktadır. Çözme işleminde ise sıvı nitrojen içerisinde yer alan embriyolar çıkarılır ve oda sıcaklığında çözünmesi beklenir. Çözünen embriyolar koruyucu sıvılardan ayrılarak inkübatörlere yerleştirilir. Sağlıklı görünen embriyolar aynı gün içerisinde anneye transfer edilebilmektedir.Ferti-Jin Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi - Seval Taşdemir

fertijin@fertijin.com.tr

www.instagram.com/fertijintr

http://www.fertijin.com.tr/tr/

https://www.facebook.com/fertijintr/
7
Yeni Siteler / Vaser Liposuction Hangi Bölgelerde Daha Etkilidir?
« Last post by admin on August 10, 2018, 02:31:22 PM »
Vaser Liposuction Hangi Bölgelerde Daha Etkilidir?

 

 

Diyet ve sporla gitmeyen yağlar liposuction işlemi ile ortadan kaldırılır. Vaser liposuction ise ultrasanografik ses dalgaları kullanılarak vücudun çeşitli bölgelerinden yağ alınması işlemidir. Son teknoloji Vaser liposuction, yağları parçalar ve yağlar sıvı haliyle aspire edilir. Vaser liponun klasik liposuction yönteminden farkı, dalgalı yüzey görünümüne rastlanılmamasıdır.

 

Diyet ve spor yapmasına rağmen, bölgesel fazlalıklarından kurtulamayan 18 yaşından büyük herkes Vaser liposuction yöntemine başvurabilir.  Düşük komplikasyon riski ile güvenli ve etkili bir yağ aldırma yöntemidir.

 

Daha çok vücudun karın, popo, kol, bacak, diz, yanak, gıdı, boyun, basen bölgesi, yanlar, kalça kasık içi bölgeler, kollar, baldırlar, ayak bilekleri, göğüs gibi bölgelerde uygulanır. Erkeklerde görülen jinekomasti yani meme büyümesi içinde oldukça ideal bir yöntemdir.Daha Kıvrımlı Vücut Hatları

 

FDA onaylı vaser liposuction yönteminde kullanılan ses dalgaları, sadece yağ hücrelerini hedef alır, diğer yöntemlerin aksine bağ dokusu, damar ve sinirler gibi önemli dokulara zarar vermez. Bu sebeple diğer tekniklere oranla daha az morarma ve şişkinlik görülür.

 

Parçalanan yağla, özel kanüller aracılığıyla dışarı alınır. Diğer liposuction yöntemlerine göre, ısı veya diğer nedenlerden dolayı zarar görebiliyorken, vaser yönteminde ultrasonik ses dalgalarının kullanılması nedeniyle alınan yağlar zarar görmez. Alınan yağlar, istenildiğinde vücudun diğer bölgelerine yağ enjeksiyonu olarak kullanılabilir.

 

Operasyondan yaklaşık 1 hafta 10 gün önce bitki çayları, aspirin gibi ilaçlar, E vitamini ve bazı vitamin türleri kan sulandırıcı etkilerinden dolayı bırakılmalıdır. Ameliyattan 9-10 saat önce katı ve sıvı gıda alımı kesilmelidir. Alkol ve sigara tüketilmemelidir. Özellikle sigara kullanımı iyileşme sürecini uzatmaktadır.Operasyon Sonrası Süreç

 

Operasyondan 2-3 gün sonra normal günlük yaşama dönebilmeniz mümkün. Sonuçların gözlenmesi ve ödemin atılması yaklaşık 1 ay sürer. 1 ayın sonunda gerçek sonuçları görebilirsiniz.

 

Operasyon sonrası 2-3 hafta boyunca korse kullanımı, etkiyi arttırmaktadır. Korseler özel olarak hazırlanan medikal korselerdir, kıyafetlerin altından belli olmaz. Yaz ayları için özel delikli, hava aldıran korse türlerini tercih edebilirsiniz.

 

Vaser liposuction sonrası 1-2 gün içinde banyo yapılabilir.

Bu operasyon, meme büyütme, meme küçültme veya dikleştirme, karın germe, yüz germe gibi estetik ameliyatlar kombine edilebilir. Üstelik vaser teknoloji ile alınan yağlar bozulmadığı için, istenildiğinde vücudun diğer bölgelerine yağ enjeksiyonu yapılabilir.

 

Bu uygulama sonrasında diyete ve spora dikkat edilmediğinde kilo alımı gerçekleşebilir. Kilo alımı vücudun tüm bölgelerine eşit olarak dağılır, yağ oluşumu belirli bölgelerde toplanmaz.

 

Op. Dr. Alper Tuncel
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı
www.dralpertuncel.com
https://www.instagram.com/dralpertuncel

 
8
Yeni Siteler / Laparoskopi Ve Robotik Cerrahinin Hasta Konforu Açısından Farkları
« Last post by admin on August 10, 2018, 02:00:39 PM »
Laparoskopi Ve Robotik Cerrahinin Hasta Konforu Açısından Farkları

 

Laparoskopinin etkin bir şekilde uygulanamadığı kompleks ameliyatlarda robotik cerrahiye başvurulduğunu söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Taner Usta, laparoskopi ve robotik cerrahi hakkında konuştu.

 

Laparoskopinin bazı teknik konularda sınırları olduğu bilinmektedir. Laparoskopik cerrahide iki boyutlu görüntü üzerinde çalışılır; dokunma duyusu azda olsa vardır, hareket kabiliyeti kısıtlıdır. Kullanılan enstrümanlar düz çubuk şeklindedir. O yüzden el-bilek hareketleri sınırlıdır.

 

1980’li yıllarda NASA tarafından projelendirilen uzaktan cerrahi uygulamalar robot teknolojisinin gelişmesine öncülük etmiştir. Günümüzde kullanılan teknoloji 2000’li yıllarda FDA tarafından onaylanarak aynı oda içinde cerrahi kullanıma sunulmuştur.

Robotik cerrahi; daha hızlı iyileşme, daha az hastanede kalış süresi, daha çabuk günlük hayata dönme ve daha az ameliyat sırasında kanama gibi laparoskopik cerrahinin sağladığı tüm avantajları fazlasıyla sağlamaktadır. Buna ek olarak el bilek hareketi gibi hareketlerin yapılabilmesine robotik sistemin izin vermesi nedeniyle manevra imkânı laparoskopiye göre daha fazladır ve birçok zor işlem kolaylıkla 3 boyutlu görüntü altında ve eklem hareketi sayesinde kolaylıkla yapılabilmektedir.

 

Laparoskopi ve robotik sistem karşılaştırıldığında ameliyat süreleri arasında pek fark yoktur. Yalnız laparoskopide hareket sınırlılığı ve iki boyutlu ortamda çalışılması robotik cerrahiyi biraz daha öne çıkarmaktadır. Robotik sistemde üç boyutlu görüntü sayesinde mükemmel görsellik sağlanır ve ince hareketleri yapabilmek mümkün hale gelir. Anatomik yapılar çok detaylı görülür. Küçük damar ve sinirler fark edildiğinden daha az kanama ve daha az doku hasarı gelişir.

 

Yöntemin ek avantajları güvenlik, hareketlerin çok yönlü olması, üç boyutlu görüntü, uzaktan ameliyata katılma ve cerrahın oturarak işlem yapmasıdır.

Robotik cerrahide dokunma hissi olmadığından dokulara uygulanacak kuvveti belirlemek için cerrah görsel işaretlerden faydalanmak zorundadır. Ameliyat öncesi kurulum özel deneyim gerektirir. Enstrüman veya kamera portlarının yerlerinin değiştirilmesindeki zorluk, ameliyat esnasında hastanın pozisyonunun değiştirilmesinin zaman alması, hastaya anında müdahaledeki gecikmeler robotik cerrahinin dezavantajlarındandır. Bununla beraber laparoskopinin etkin bir şekilde uygulanamadığı kompleks ameliyatlarda robotik cerrahi tercih edilebilir.

 Doç. Dr. Taner Usta
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

www.drtanerusta.com
Instagram: drtanerusta
9
Yeni Siteler / ZAYIFLAMA SONRASI ESTETİK
« Last post by admin on August 10, 2018, 01:36:26 PM »
ZAYIFLAMA SONRASI ESTETİK

 

Dünya genelinde obezite özellikle de gelişmiş toplumlarda epidemic olarak gün geçtikçe yaygınlaşan bir sorun halini almıştır. Obezite ile mücadele adına diyet, çeşitli zayıflama yöntemleri ve geri dönüşsüz hale gelmiş morbit obezite durumlarında ise Bariatrik Cerrahi (sindirim sistemine yönelik yapılan cerrahi girişimler) ön plana çıkmaya başlamıştır. Ülkemizde son yıllarda belirgin düzeyde rağbet gören Tüp Mide ve Gastrik Bypass gibi Bariatrik Cerrahi girişimlerinin özellikle Tıbbın ve teknolojinin beşiği olan Amerika Birleşik Devletleri’nde daha da eski bir tarihe sahiptir. Tüm bu gelişmeler ile 100-150-200 hatta 300 kg’ lara ulaşmış morbit obezite hastalarına bir umut doğmuş geri dönüşü olmayan kısır döngüler ve diyabet, tansiyon, hiperkolesterolemi, kalp ve akciğer hastalıkları, karaciğer hastaları, eklem bozuklukları gibi birçok problemin ana sebebi olan obezite için bir kaçış yolu bulunmuştur.

Tüm bu olumlu gelişmeler ile artık imkânsız diye görünen aşırı kilolarından kurtulma şansı bulan hastalarda zayıflama sonrasında yeni bir problem kendini göstermektedir. Yaygın vücut deformiteleri, sarkmalar ve estetik olarak kabul edilemeyecek deformiteler yüz göstermektedir. İşte tamda bu anda Plastik Cerrahinin özel bir ilgi alanı olan Post Bariatrik Cerrahi girişimler devreye girmektedir.

Post Bariatrik Cerrahi tarihi sorgulandığında, baritarik cerrahi yöntemlerle binlerce morbit obezin zayıflaması sonrası ikinci bir ihtiyaç haline dönüşmüş estetik girişimler son yıllarda ayrı bir uğraş alanı olarak yine Amerika Birleşik Devletleri’nde doğmuş bir yöntemler bütünü olarak tüm vücudu şekillendirmeyi hedeflemektedir.

Bu denklemde Post Bariatrik Cerrahide hastanın ne zaman ameliyat edeceğine karar verme, hasta bazlı değişen BODY LİFT prosedürlerinden uygun olanının seçilmesi ve hastanın en doğru biçimde bilgilendirilmesi, hasta için en uygun yöntemin seçilerek kontrollü bir şekilde hastanın ameliyata hazırlanması ve hasta için son nokta olacak kritik öneme sahip zayıflama ile biten serüvenin beğenilen bir estetikle taçlandırılması gerekmektedir.

Bu hedeflere ulaşmanın birkaç ana yol mevcuttur?
 • Hastayı değerlendirme ve en uygun yöntemi belirlemedeki vizyon,
      
 • Hangi hastanın ne zaman ameliyata alınabileceğinin, ameliyat hazırlığı sürecinde nelere dikkat edilmesi gerektiğinin farkındalığı,
      
 • Yeterli teknik bilgi birikimi, hastalar üzerinde çok sayıda pratik uygulama tecrübesi,
      
 • Cerrahi sonrası erken ve geç dönemde cerrahi alan ve hasta takibi,
      
 • Hızlı kilo kaybına cildin verdiği yanıt yetersiz olması nedeniyle, tüm vücutta deformiteler oluşmakta ve bu bozuklukların aşamalı olarak planlanan cerrahi işlemlerle sağlanabileceğinin farkında olunması…
Cerrah açısından ideal hasta modeli:

_ Ameliyat için ilk muayeneye gelmeden önce özel bir ilgi alanı olan Post Bariatrik Cerrahi girişimleri hakkında;
 • Oluşmuş genel bilgi birikimi ile doktorundan neler beklemesi gerektiğinin farkında olan, cerrahi sonuçların bedeninde hangi alanları hedefleyerek ne oranda değişikliğe ulaştırabileceği konusunda ayrıntılara inecek soruları doktoruna yöneltebilecek ön bilgiye sahiplik
      
 • Klasik karın germe ve vücut şekillendirme yöntemlerinin 20 kg’ dan fazla kilo kayıplarında yeterli olamayacağının bilinmesi
      
 • Deformitelerin giderilmesi için gerekli alanlarda skar(iz) kalabileceğinin farkında olunması ancak bu izlerin en aza indirilebileceğinin farkında olunarak, bu konuda doktor ile iş birliği içinde olunması
      
 • Başarıda hasta uyumu, Cerrah seçimi, doğru teknik ve doğru zaman kavramlarının belirleyiciliğinin farkında olunması
      
 • Post Bariatrik Cerrahi kavramının, aşamalı bir şekilde en iyi ve doğala giden bir ameliyatlar bütünü olduğunun farkında olunması
      
 • Her hastanın kendine özgü vücut yapısına sahip olduğunun farkında olunması, vücudun ameliyata hazırlık aşamasında ameliyat sonrası iyileşme potansiyelini pozitif yönde değiştirmek için tüm eksiklerin giderilmesi… Şeklinde sıralanabilir.
Bairatrik cerrahi sonrası hastalarda ilk 1,5 sene içerisinde hızlı kilo vermeye bağlı gelişen metabolik denge bozukları giderilmiş olmakta hemen hemen kilo verimi de bitme aşamasındadır. Bu kritik süre literatürde hastalar için estetik operasyon başlangıç tarihi olarak belirlenmiştir. Bu aşamaya gelmiş takipte olan hastalar değerlendirmeye alınarak operasyon için uygun vücut kitle indeksine ulaşıp ulaşmadığı ve metabolik durumu değerlendirilir. Ana hedef hastayı genel anesteziye bağlı risklerden koruyarak, olası en iyi sonucu hastaya verebilmektir.  Erken ameliyat olmak isteyen hastalar doktor tarafından doğru yönlendirilmelidir.

Vücutta gelişen deformiteler özellikle karın bölgesinde dikey ve yatay hat boyunca, yan bacaklarda, popo bölgesinde, iç bacaklarda, meme bölgesinde, kollarda, sırtta, yüzde ve boyunda gelişmektedir. Tüm bu alanlardaki sarkmalar belirlenerek olası operasyon planları hakkında hasta bilgilendirilmelidir. Aşamaların hangi kombine alanlar hakkında olacağı konusunda operasyonun yönü belirlenmelidir.

Body Lift kavramının bir alt bileşeni olan
 • Karın bölgesindeki dikey ve yatay hattaki fazlalıklar
      
 • Yan bacak bölgesi sarkmaları ve eritilememiş yağ dokularından oluşan basen bölgeleri
      
 • Popo bölgesinde meydana gelen sarkma, popo dolgunluğunda azalma
Tek bir operasyonla yukarıda bahsedilen alanlar için, liposuctıon ile (fazlalık yağların özel bir sistemle giderilmesi) kombine bir şekilde tüm deformitelerin giderilmesine yardımcı olunabilir.

Body lift ameliyatı sonrasında 2 gün hastanede izlenen hastalara operasyon sonrasında hemen uygulanan özel olarak getirtilen ince korseler yardımı ile cerrahi alan hızlanmış ve güvenli bir iyileşme sürecine girmektedir.

Her ameliyatta olabileceği gibi Body Lift ameliyatlarında da çeşitli komplikasyonlar görülebilmektedir. Uygun teknik ve gerekli ekipmanlarla bu risklerin en aza indirilmesine yardımcı olunur.

Memelerdeki sarkma ve dolgunluktaki azalmaya yönelik bozukları gidermek amaçlı yine klasik meme küçültme tekniklerinde farklı olarak zaman zaman meme dolgunlaştırma hedefini de karşılayacak şekilde silikon implant kullanımını da içeren Post Bariatrik meme şekillendirme operasyonları hasta bazlı planlanır. Meme bölgesindeki kesiler genellikle ters T şeklinde planlanır, meme dekolte bölgesinde dolgunluk sağlanarak, memenin yuvarlak yapısı elde edilerek, sarkmış meme başlarının dik hale getirilmesine yardımcı olunur. Estetik meme ameliyatı tamamlanan hasta 1 gün hastanede tutularak taburcu edilir.

Kol germe ameliyatı ise kol bölgesinde ki sarkma ve fazlalık yağlı dokunun liposuctıon ve fazlalık dokunun uzaklaştırılması ile kolun iç yüzeyinde kalan saklı bir izle giderilmesi hedeflenmektedir. Kol germe operasyonu genellikle meme ameliyatları ile kombine yapılmaktadır. Kol germe işlemi sonrasında hastaların sadece 1 gün yatışı yapılmakta ve özel kol korseleri ile desteklenmektedir.

Sırt germe sırtta sütyen hattında gizli kalacak şekilde yapılan bir kesi ile sağlanabilmekte ise de kol germe ile kombine özel bir yöntemle, sırtta boylu boyunca iz kalmayacak şekilde, koltuk altına saklanmış bir kesi ile sırt germeyi kol germe ile kombine edilebilmektedir.

İç bacak germe, tüm bacak bölgesindeki dikey ve yatay hattaki deformitelerin giderilmesi amacıyla gizli alandan yapılan, bacağın iç kısmında kalacak bir kesi ile giderilmesi planlanmaktadır. Bacak bölgesindeki yağlanmaların tam olarak giderilmesi kilo verilmesi ile sağlanamamış ise liposuction ile kombine bir şekilde bu işlem tamamlanabilmektedir. Cerrahi sonrası uygun özel korseler kullanılarak hasta 1 gün hastanede izlenmektedir.

Yüz ve Boyun Germe işlemleri ile yüzdeki sarkmış ve dolgunluğunu yitirmiş alanlar için, germe ve uygun yüz dolgunluğunun sağlanması planlanmaktadır. İzler saklı kalacak hatta zaman zaman izsiz yüz estetiği işlemleri ile uygun yüz dolgunluğuna gergin cilt yapısı elde edilecek şekilde yüz ve boyun germe planlanır. Cerrahi sonrası hasta 1 gün boyunca hastane de izlenir.

Post Bariatrik Cerrahi konusunda bilgilendirme amaçlı düzenlenen yazımız genel olarak değerlendirildiğinde vücudun tüm alanlarında gelişmiş olan yaygın defortmitelere özel yöntemlerle yaklaşılarak doğal ve kabul edilebilir bir sonuç elde etmek hedeflenmektedir. Bu hedefe başarılı bir şekilde ulaşılması ile cerrah elde ettiği eserle mesleki tatmini sağlamış olmakta, hasta ise aslında sahip olması gereken vücuduna kavuşarak tam bir öz güvenle hayatına devam edebilme şansı yakalamış olmaktadır.

Doç. Dr. Emre Hocaoğlu

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

www.emrehocaoglu.com

https://www.instagram.com/dremrehocaoglu/

https://www.facebook.com/docdremrehocaoglu/
10
Yeni Siteler / En iyi erp modülleri - Teknosol.com.tr
« Last post by admin on August 09, 2018, 03:43:01 PM »
En iyi erp modülleri - Teknosol.com.tr

Son teknoloji erp modülleri, Teknosol müşterilerini beklemektedir. Bu firma ile iletişim kuranlar, işletmelerini sadece birkaç tuşla yönetme fırsatı bulabilir.

Erp modüllerinin başlıca yetenekleri arasında; kur farkları hesaplama, barkod entegrasyonu, bütçe planlama, teminat mektupları takibi, bordrolama, forward opsiyon işlemleri yapma gelir. Tüm bu yetenekler ve çok daha fazlası, Teknosol erp modüllerinde bulunabilecektir.

Erp nedir diyenler, bu soruya teknosol.com.tr isimli internet adresi içerisinde detaylı yanıt görebilir. Sitede de vurgulandığı gibi, erp dediğimiz kelime, kurumsal kaynak planlamasının kısaltılmış halidir. Şirketlerin kaynaklarını en verimli biçimde planlaması için, erp sistemlerine ihtiyaç kaçınılmazdır.

Adres: İdealtepe Mahallesi Denizciler Caddesi 14/1 Maltepe - İstanbul
Pages: [1] 2 3 ... 10