Recent Posts

Pages: [1] 2 3 ... 10
1
Yeni Siteler / Genital Estetik Hakkında Bilinmeyenler
« Last post by admin on Today at 09:27:19 PM »
Genital Estetik Hakkında Bilinmeyenler

 

Genital estetik adından da anlaşılabileceği gibi genital bölgeye gerçekleştirilen estetik operasyonların tamamıdır. Zaman içerisinde geçirilmiş doğumlar, cilt yapısının değişmesi, aşırı kilo alıp verme ya da genetik yatkınlıktan dolayı bu bölgede sarkmalar ve şekil bozuklukları meydana gelmektedir. Bu bozukluklar çevresel etmenlerden de kaynaklı olduğu gibi doğuştan da görülebilmektedir. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile beraber estetik operasyonların daha rahat, daha kolay ve daha az acısız şekilde yapılması ile beraber bu operasyonlara olan talebi arttırmaktadır. Bu bölgede meydana gelen şekil bozuklukları aynı zamanda çeşitli fonksiyonel bozukluklara da neden olabilmektedir. Rahatsız edici durumların neredeyse hepsi cerrahi operasyonlar ile ortadan başarılı bir şekilde kaldırılabilmektedir.

 

Genital Estetikte Yapılan Operasyonlar

 

Kadın vücudunda vulva, iç ve dış dudak, klitoris ve vajinanın bulunduğu bölgeye genital bölge adı verilmektedir. Genital bölgede gerçekleştirilen operasyonlarda vajina ile iç ve dış dudaklar birlikte değerlendirilmektedir ve genelde en çok operasyon bu bölgeye yapılmaktadır. Çünkü bozukluklar özellikle iç ve dış dudaklarda meydana gelmektedir. Genital estetik operasyonları genellikle içten dışa doğru yapılan operasyonlardır. Bu operasyonlar arasında vajina daraltma, iç ve dış dudak küçültme ve düzeltme ve dolgu gibi estetik operasyonları yer almaktadır. Genital estetik operasyonlarının avantajlı kısımlarından bir tanesi ise birden fazla operasyonun kombine bir şekilde gerçekleştirilebilir olmasıdır. Bu şekilde hastalar tek bir iyileşme süreci geçirmektedir.

 

Operasyon Sonrası İyileşme Süreci

 

Genital estetik operasyonları genel anestezi altında yada bölgesel anestezi (uyumadan) gerçekleştirilebilmektedir. Ancak bazı durumlarda ve hastanın tercihi doğrultusunda lokal anestezi de tercih edilebilmektedir. Operasyon süreci son derece rahattır ve hastalar herhangi bir şekilde ağrı ya da acı hissetmemektedir. Genel olarak hastalar operasyon günü veya 1 gün sonrasında taburcu edilmektedir. İyileşme süreci yapılan operasyona göre değişiklik gösterse de genel olarak hastalar operasyondan 2 gün sonra duş alabilmektedir. Hastalara yaklaşık olarak 2-3 hafta cinsel ilişkiye girmemesi gerekmektedir. İyileşme sürecinde yapılacak olan kısa yürüyüşler operasyon sonrası vücutta meydana gelen ödemin atılmasına yardımcı olur. Hastalar operasyona göre yaklaşık 3 ile 5 gün içerisinde sosyal hayatlarına geri dönebilmektedir.

 

Doç. Dr. Taner Usta
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
www.drtanerusta.com
Instagram: drtanerusta
2
Yeni Siteler / Genital Enfeksiyonlarda Belirti ve Tedavi
« Last post by admin on Today at 09:07:19 PM »
Genital Enfeksiyonlarda Belirti ve Tedavi

Genital bölgede meydana gelen enfeksiyonlar üreme fonksiyonunu derinden etkilemektedir. Bölgedeki dokuya aşırı derecede zarar veren bu enfeksiyonlar son derece ciddiye alınmalıdır. Özellikle kadınlarda genital bölge vücudun iç kısmı ile dış dünya arasında bir koridor gibi yer almaktadır. Bu nedenle genital enfeksiyonlar dikkat edilmediğinde daha büyük rahatsızlıklara yol açmaktadır. Genital bölgede başlayan bir enfeksiyonun yayılarak karın içi bölgeye kadar ilerleme potansiyeli bulunmaktadır. Özellikle henüz adet dönemine gelmemiş olan çocuklarda ve menopoz geçirmiş yetişkinlerde vajinal akıntılar meydana gelmemektedir. O yüzden bu grupta yer alan kişiler vajinal enfeksiyonlara daha yatkın kişilerdir. Bu nedenle bu grupta yer alan kişilerin ekstra dikkat etmesi gerekmektedir.

 

Genital Enfeksiyon Belirtileri

Birçok genital enfeksiyon türü bulunmaktadır. Ancak çoğunda hemen hemen aynı belirtiler ortaya çıkmakta ve hemen hemen aynı tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Hafif ve orta şiddetli enfeksiyonlarda genel olarak vajinal bölgede kaşıntı, vajina ve etrafında şişlikler, idrar ve cinsel ilişki sırasında aşırı ağrı, kızarma, vajinal ağrı, genital bölgede döküntü görülmektedir. Bunun yanı sıra en önemli belirtilerin başında ise vajinal akıntı gelmektedir. Bu akıntı son derece yoğun ve gri renkte olmaktadır. Enfeksiyonun belirtileri özellikle regl döneminde ve bu dönemden bir önceki haftada ortaya çıkmaktadır. Mantar enfeksiyonu olan hastalar, meydana gelen vajinal akıntının peynir gibi göründüğünü tarif etmektedir.

 

Genital Enfeksiyon Tedavileri

Genital enfeksiyonlar; vulva enfeksiyonları, siğiller, uçuklar, bartolin absesi, mantar, bakteri, parazit, rahim ağzı enfeksiyonu, klamidya enfeksiyonları, mikoplazma enfeksiyonları, bel soğukluğu, rahim için iltihabı, pelvik enflamatuar ve daha birçok şekilde ortaya çıkabilmektedir. Bazı durumlarda tedaviye gerek duyulmaz ve ortaya çıkan enfeksiyon yaklaşık olarak 2-3 hafta içerisinde ortadan kalkmaktadır. Genital enfeksiyonların birçoğunda ilaç tedavisi ile rahatsızlık giderilebilmektedir. Özellikle enfeksiyona neden olan bakteriye ya da virüse karşı etkili olan antibiyotiklerin kullanılması en yaygın tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Uçuk gibi bazı rahatsızlıkların ise kesin bir tedavisi bulunmamaktadır. Bu durumlarda rahatsızlığın neden olduğu tedavi ağrı kesiciler ile kontrol altına alınabilir ve enfeksiyonun yayılması önlenebilmektedir.

 

Op. Dr. Seval Taşdemir
Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı
www.fertijin.com.tr
https://www.facebook.com/drsevaltasdemir
https://www.instagram.com/drsevaltasdemir
3
Yeni Siteler / Günlük cilt temizliğini ne kadar doğru yapıyoruz?
« Last post by admin on Today at 08:52:57 PM »
Günlük cilt temizliğini ne kadar doğru yapıyoruz?


Herkesin güzel bir cilde sahip olmak istediğini belirten Kozmetisyen Nesrin Sürer, bunun uğruna biraz çaba sarf etmek gerektiğini belirterek, önemli açıklamalarda bulundu.
Çünkü cildimiz, tanrının bize armağan ettiği bir elbisedir. Bu elbiseyi her cilt tipine uygun olan, temizleyicilerle, günlük temizliğine ve hijyen ine özen gösterirsek, korursak, bu değerli elbiseyi ömür boyu, büyük bir itinayla taşımış oluruz.

Günlük Temizliğin Önemi

Cildimizin sağlığını, güzelliğini temizlemeyle sağlarız. Cilt temizliği her cilde uygun olan kozmetiklerle yapılmalıdır. Bunlar cildin lipit tabakasını zedelemeden, temizleyen kozmetikler olmalıdır. Ayrıca cildin asit tabakasını yani PH değerini değiştirmemelidir.

Her Cilt Tipine Uygun Olan Temizleyici Çeşitleri

Temizleme Köpüğü: Krem kıvamında olan “Calming Clearing Foum ” temizleyici köpük, cildi koruyarak derinlemesine temizler. Yumuşak cilt temizleyici köpük her yaş ve her cilt tipine, hatta hassas ciltleri bile koruyarak derinlemesine temizlik sağlar. Göz çevresi ve makyaj çıkartıcı olarak ta ideal bir temizleyicidir.

Temizleme Jeli: Likit kıvamında cilt temizleyiciler vardır. Bu temizleyici jelleri genelde karma ve yağlı akne’ ye meyilli cilt yapılarına uygundur ve tavsiye ederim.

Temizleme Sütü: Süt kıvamında olan temizleyiciler, kuru ve hassas cilt yapılarına uyum sağlayarak yumuşak şekilde cildi temizler.

Tonikler: Tonik ve losyonlar, genelde ön temizleme yapıldıktan sonra. Pamuğun üzerine dökerek cilde uygulanır. Ve ön temizlikten sonra, gözeneklerde kalan kir, tozu arındırır, gözenekleri sıkıştırır.

Tonik 1: Her cilt tipine uygun olan “Face Tonic 1”cildi rahatlatıcı özelliği ile hassas ciltler içinde uygundur. Aloe Vera ve Hyaluronic acit içerir. Cildi nemlendirir, sakinleştirir. Ve ayrıca göz kompresi olarak kullanılabilir.

Antiseptik Tonik: Antiseptik tonik “Face Tonic 2” cildi toz, kirden arındırır, sterilize eder ve gözenekleri sıkıştırır. Her eve lazım olan bu tonik, ciltte oluşan kanamayı durdurur. Sinek, böcek ısırma gibi ciltte oluşan tahrişleri yatıştırır ve cildi sakinleştirir. Baylar için de traş sonrasına çok uygundur. Genelde akne ve yağlı cilt yapılarına uyum sağlar.

Makyaj Temizleyicileri: Göz makyaj temizleyicileri, özel olarak geliştirilmiştir. Göz çevresi cildini zedelemeden nazik bir şekilde temizleyen. Losyon bazında, krem kıvamında ve yağ içeren, göz makyaj temizleyicileridir. Bunlardan birini kullanmanızı tavsiye ederim.

Günlük Cilt Temizleme Sıralaması

Sabah Cilt Temizliği: Sabahları uyku mamurluğunu gidermek için, hemen kendimizi suyun altına atarız. Su, cilt ve vücudumuzu anında canlandırır. Yüz cildine uyum sağlayan, temizleme köpüğü, jeli, sütü belli miktarda avuç içine dökün ve nemli parmak uçlarınızla dıştan içe doğru masaj yaparak cildinize yedirin. Önce ılık su ve ardından soğuk suyla cildinizi durulayın, canlandırın. Hassas cilt tipleri hariç. Cildinizi ılık su ile durulayın. Yüzünüzü, temiz havlu veya tercih olarak klineks ile kurulayın. Daha sonra pamuğa yine cildinize uyum sağlayan tonikle silin ve sonra nemlendiricinizi sürün. Ardında güneş koruyucunuzu unutmayın sürün.

Akşam Cilt Temizliği: Günün yorgunluğunu gidermek ve günün tozu, kirinden arınmak için, akşam cilt temizliği çok önemlidir. Önce göz makyaj temizliğinden başlayalım. Göz çevresini nazikçe dıştan içe ve bastırmadan, ovalama yapmadan pamukla silin. Yine nemli pamukla göz çevresini silin kurulayın. Şimdi yüz, boyun ve dekol te ye kadar, avucunuza belli miktarda temizleme köpüğü, jeli, sütü olmak üzere birini dökerek, nemli parmak uçlarıyla dıştan içe doğru masaj yaparak cildinize yedirin. Ilık su ile cildinizi durulayın ve kurulama sonrası cildinize uyum sağlayan tonikle silin. Oh, cildim rahatladı nefes alıyor dersiniz. Yine kreminizi sürün, artık gevşeme, rahatlama saatlerindeyiz.

Sağlıklı ve Güzellik dolu günler dileği ile….

Nesrin Sürer
İnt.Dipl. Kozmetisyen
Web: www.enesbioestetikcenter.com
Instagram: enesbeautyjournal
Facebook: EnesBeautyJournal
4
Yeni Siteler / Boyun ağrısını hafife almayın
« Last post by admin on Today at 08:40:36 PM »
Boyun ağrısını hafife almayın
 

Boyun ağrıları ve boyun fıtığı konusunda açıklamalarda bulunan Op. Dr. Çağatay Kemerli, boyun fıtığı ile ilgili bilgi verdi. Boyun ağrısı halk arasında çoğu zaman boyun fıtığı belirtisi olarak kabul edilmektedir. Ancak boyun fıtığı teşhisinin konması için farklı belirtiler olması gerekir. Boyun duruşu, oturuş bozukluğu ya da ağır kaldırmaktan kaynaklanabilen boyun fıtığı için önlem almak çok önemlidir. Peki boyun fıtığı olmamak için nelere dikkat etmek gerekir?
 

Beyin Omurilik Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Çağatay Kemerli, boyun ağrıları ve boyun fıtığı konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Yaşamının bir döneminde boyun ağrısından yakınmayan insan oldukça azdır. Boyun ağrıları, boyun omurgasını oluşturan kemiklerin, eklemlerin, omurların arasında yer alan disklerin ve omurga etrafındaki kas ve bağların bozukluğu sonucu oluşur.

Boyun ağrısına yol açan hastalıklarda ağrı bazı olgularda sadece ensededir. Bazı olgularda ise enseden başa, sırta, kollara ve hatta göğse doğru yayılabilir. Sıklıkla hastanın boyun hareketlerinde kısıtlılık oluşur. Kola ve ele yayılan uyuşmalar, ellerde güçsüzlük hissi, baş dönmesi, sersemlik hissi sık dile getirilen yakınmalardır. Boyun ağrısı bazen kişinin günlük yaşam aktivitelerini etkileyerek yaşam kalitesini bozabilir.

Boyun fıtığı ve boyunda kaymalar en ciddi nedenidir. Disk dejenerasyonu, boyun omurgasında artroz (kireçlenme), miyofasyal ağrı sendromları, mikrotravmalar da ağrıya yol açan bir diğer nedenlerdendir. Tümörler oldukça nadirdir.

Tekrarlayan aktivitelerde bulunma kötü pozisyon ve psikolojik stres ile birleşince “aşırı kullanmaya bağlı zedelenme” tablosunu ortaya çıkarır. Uzun süre başın öne eğilerek veya aşırı yukarı kaldırılarak çalışılması kas yorgunluğu ve kas kasılmasına yol açarak boyun ve sırt ağrısına neden olur. Çalışma koşulları ve bilgisayar kullanımının artması nedeniyle sık karşılaşılmaktadır.

BOYUN FITIĞI

Boyun fıtığı, boyun omurlarının arasındaki kıkırdağın, omurilik kanalına doğru yer değiştirmesi, çıkması sonucu, kola gelen sinirlere ve omuriliğe baskı yapması ile oluşan hastalığa denir.

Belde olduğu gibi boyunda da fıtık olabilir. Omurları birbirinden ayıran diskler yarı eklem sayılırlar. Disk ortasında jel kıvamında bir madde ve bunun çevreleyen yastıkçıklardan oluşur. Bu yastıkçıklardan daha dışta olanlar içtekilere göre serttirler. Yaşın ilerlemesi ve travmaya maruz kalma durumlarında bu yastıkçıklar yıpranmaya başlar.

Dıştaki tabaka giderek incelir, ani yapılan ters bir hareket sonrasında yırtılır.

İçteki jel kıvamında olan madde bu yırtıklardan dışarı doğru kayarak, omurilikten çıkıp kolumuza gider. Daha sonra o bölgelere hareket emri veren veya o bölgelerin duyusunu algılamayı sağlayan sinirimize baskı yapar. Böylece boyun-kol ağrısı ve o kolumuzda uyuşma, karıncalanma, bazen de güçsüzlük hissederiz. İşte bu en önemli semptomdur ve gecikmeden cerrahi tedaviyi gerektirir.

ETYOLOJİSİ

– Trafik kazaları, travma geçirenler, şoförlük, bankacılık gibi mesleklerde çalışanlar,
– Stres,
– Boyunun yanlış hareketleri ve yanlış pozisyonları,
– Emosyonel gerginlik, boyun kaslarında zayıflık,
– Yaşlanmaya bağlı kemik yapısındaki dejeneratif değişiklikler.
– Boyun kireçlenmesi
– Sık görülen bazı iltihaplı romatizmal ağrılar (Ankilozan Spondilit, Romatoid artrit) -Fibromiyalji
– Yanlış duruş, psikolojik stres, soğuğa maruz kalmak, yorgunluk
– Uzun süreli bilgisayar – daktilo kullananlar, sürekli tek noktaya odaklaştıkları için boyun kaslarının yeterince hareket etmemesi sonucu ağrı çekerler.
– Ev işleri, dikiş nakış, temizlik, perde asma, silme gibi bunlar son derece boyun ağrılarını arttıran faktörlerdir. Bu yüzden kadınlarda boyun ağrılarının görülme sıklığı fazladır.

BOYUN FITIĞI OLMAMAK İÇİN NASIL ÖNLEM ALINMALI?

Boyun duruşunun (postür) düzgün olması ve boyun-sırt bölgesinin güçlendirilmesi,
boyunda travmadan ve tekrarlayıcı stresten kaçınmak, düzgün beslenmek ve fiziksel
aktivite yapmak, sigarayı bırakmak, iş yerinde ergonomik düzenlemeler yapmak gereklidir.

BOYUN FITIĞINDA MİKROCERRAHİ TEKNİKLER

Uygulanan konservatif tedavi (İstirahat, ilaç td. vs.) şikayetleri gidermediyse boyun omurilik sinirlerindeki sinirler üzerindeki baskıyı kaldırmak ve olası nörolojik komplikasyonları (kas güçsüzlüğü, yürüyememe, idrarını ya da gaitasını tutamama, iktidarsızlık gibi) önlemek amacıyla cerrahi tedavi düşünülür.

Günümüz modern araştırma teknikleri, (MRI CT gibi) yine günümüz modern cerrahi teknikleri (mikrocerrahi gibi) artık boyun fıtığını kader olmaktan çıkarmış hasta konforunu üst seviyeye taşımış, iyileşme periyodunu çok kısaltmıştır. Yalnız boyun fıtıkları değil boyunda kaymalar, darlıklar çeşitli enstrümantasyon ile sıfır hata ile onarılmaktadır. Hasta aynı gün ya da bir gün sonra yürüyüp taburcu olmakta ve işin ağırlığına göre 3 gün ya da bir haftada işinin başında olmaktadır.

Op. Dr. Çağatay Kemerli
Beyin Omurilik Sinir Cerrahisi Uzmanı
www.cagataykemerli.com

İletişim : 0212 543 72 76
ADRES : A+ Rezidans Haksever Sok. No:12 Daire 4 İncirli Bakırköy - İSTANBUL
5
Yeni Siteler / Katyonik reçine, arıtma reçinesi ve fazlası - Ekonef.com.tr
« Last post by admin on October 14, 2018, 11:13:49 AM »
Katyonik reçine, arıtma reçinesi ve fazlası - Ekonef.com.tr

Siz de Ekonef ile irtibata geçerek, buradan su yumuşatma görevi gören pek çok sayıda cihazı satın alabilirsiniz. Ekonef ile birlikte, su saflaştırma ürünleri de temin etmeniz mümkün olabilir. Buradan aynı zamanda birçok farklı yüzme havuzu kimyasalını da sipariş edebilirsiniz. Eviniz için şık bir yüzme havuzu inşaa ettirmek istiyorsanız, bu hususta yine Ekonef su arıtma firmasından yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Katyonik reçine arayanlar, hiç vakit kaybetmeksizin Ekonef su arıtma firmasına başvurmalıdır. Firmaya ulaşmak adına, 0216 392 92 97 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Ekonef, gerek endüstriyel su arıtma sistemleri, gerekse de ev ve iş yerleri için su arıtma sistemleri geliştirir.
6
Yeni Siteler / E-ticaret sitesi yazılımları Alex Yazılım üzerinden alınabilir
« Last post by admin on October 14, 2018, 10:47:31 AM »
E-ticaret sitesi yazılımları Alex Yazılım üzerinden alınabilir

E-ticaret yazılımları geliştiren Alex Yazılım, mükemmel bir müşteri memnuniyet oranı yakalamıştır. Alex Yazılım ile iletişim kuranlar, buradan birinci sınıf kalitede e-ticaret paketleri satın alabilir.

Her biri birbirinden gelişmiş özelliklere sahip e-ticaret paketleri, Alex Yazılım firması tarafınca müşterilerine sunulur. Firmaya ulaşmak adına, arzu ederseniz alexyazilim.com isimli internet adresine girebilir, arzu ederseniz de 0531 791 60 38 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Alex Yazılım, internet reklamcılığı ve web tasarım konusunda da önemli çalışmalar gerçekleştirmektedir. Şık, kullanışlı ve profesyonel bir tasarıma sahip siteniz olsun isterseniz, Alex Yazılım firmasına başvurmanızda yarar vardır. Sitenizin arama motorlarında başarı elde etmesi için yine Alex Yazılım ile görüşebilirsiniz.
7
Yeni Siteler / Otomatik sulama denildiği zaman akla gelen ilk adres - Reelsulama.com
« Last post by admin on October 13, 2018, 07:33:07 PM »
Otomatik sulama denildiği zaman akla gelen ilk adres - Reelsulama.com

Ankara'nın en çok tercih edilen peyzaj firmaları arasında Reel Sulama gelmektedir. Siz de buradan en avantajlı fiyatlarla peyzaj çalışmaları yaptırma fırsatı bulabilirsiniz.

Sulama ekipmanları sipariş etmek için, yine bu firmayı tercih etmenizde fayda vardır. Reel Sulama sayesinde, ister damlama sulama sistemleri, ister spring sulama sistemleri satın alabileceksiniz.

Otomatik Sulama sistemleri satışı yapan Reel Sulama, satış sonrası da müşterilerine destek olur. Siz talep etmezseniz dahi, Reel Sulama adresinize gelerek düzenli aralıklarla kontroller gerçekleştirir.

Reel Sulama, Ankara'daki birçok eve bahçeler kazandırmıştır. En ufak alanları dahi mükemmel bahçelere çeviren Reel Sulama, büyük beğeni toplamaktadır.
8
Yeni Siteler / Anket doldurarak oturduğunuz yerden kazanç sağlamanın yolu - Monket
« Last post by admin on October 13, 2018, 04:48:51 PM »
Anket doldurarak oturduğunuz yerden kazanç sağlamanın yolu - Monket

Pek çok kişi, evde sadece oturduğu yerden kazanç sağlamanın yollarını araştırmaktadır. Evde kazanç sağlamanın en iyi yollarından biri de, hiç kuşkusuz anket doldurma işidir. Bu yolla, birçok kişi, önemli kazançlar elde etmektedir. Monket.com.tr ise, bu hususta adeta biçilmiş kaftan olarak nitelendirilebilir. Monket ile birlikte, dilediğiniz konuya dair anketleri yanıtlayarak ödül ve puan kazanma şansı bulabileceksiniz.

https://monket.com.tr isimli internet adresi, uygulamanın resmi sitesidir. Site üzerinden, Monket için geliştirilen Google Play ve App Store uygulama linklerine ulaşabilirsiniz. Aynı sitede, uygulama hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtları sizi bekliyor olacaktır.


App Store linki : https://itunes.apple.com/tr/app/monket/id1351373901?l=tr&mt=8
Google Play linki : https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.com.monket.monket
9
Web Site İsmi : Calismaportali.net

Site Başlığı : Meslekler Sözlüğü, Güncel İş Alımları ve fazlası Calismaportali.net adresinde

Sitenin Faaliyetlerine Başladığı Tarih : Aralık 2017

Site Tanıtımı : Calismaportali.net adı altında yayın hayatını başarıyla sürdüren internet sitesine hoş geldiniz. Site aracılığı ile, çalışma hayatı ile ilgili merak ettiğiniz pek çok sorunun yanıtını alabilirsiniz.

İşkur TYP alımları, calismaportali.net platformunda ziyaretçilerle paylaşılmaktadır. Siteye giriş yaparak, hangi iş kolunda eleman gerektiğini en kapsamlı şekilde öğrenme fırsatı bulabileceksiniz.

İşsizlik Maaşı almayı planlıyorsanız, öncesinde mutlaka calismaportali.net adresini ziyaret ediniz. Site içerisinde, işsizlik maaşı almayı arzu edenler için, her biri altın değerinde bilgiler, bir araya getirilmiştir.

Bireysel iş uyuşmazlıkları ve arabulucu olma üzerine yine aklınıza takılan soruların yanıtları sitede sizleri bekliyor olacak.

Calismaportali.net adresinin en beğenilen bölümlerinden birisi de, meslekler sözlüğü bölümüdür. Meslekleri a'dan z'ye tanımak isteyenler, bu siteye hemen giriş yapmalıdır.

Özetlemek gerekir ise, site üzerinde; çalışma hayatı üzerine güncel ve doğru bilgiler kendine yer bulmuştur.
10
Yeni Siteler / İstanbul'un en çok tercih edilen paintball sahaları
« Last post by admin on October 06, 2018, 06:17:38 PM »
İstanbul'un en çok tercih edilen paintball sahaları

Geniş bir arkadaş grubunuz varsa, hemen Nokta Paintball yetkilileri ile iletişim kurup, buradan paintball için rezervasyon yaptırabilirsiniz. Paintball, 7'den 70'e her yaş grubundan kişilerin rahatça oynayabileceği bir oyundur. Takım içerisinde erkekler ve kadınlar bir arada olabilir. Bu oyunda kadınların, erkeklere göre asla bir dezavantajı olmayacaktır. Yaş, cinsiyet ya da kas gücü, bu oyunda bir artı sağlamaz. Paintball kurallarını bilen herkes, bu keyifli oyunu sorunsuzca oynayabilir.

Peki en iyi paintball sahaları nerede bulunur diye soracak olursanız, sizlere bu konuda Nokta Paintball'un sahalarını tavsiye ederim. İstanbul'un dört bir yanında sahalara sahip olan Nokta Paintball, her geçen gün daha da büyüyor!

Istanbulpaintball.net
Pages: [1] 2 3 ... 10