Home » Genel » Anlaşmalı Boşanma Davası Neden Tercih Edilmeli?

Anlaşmalı Boşanma Davası Neden Tercih Edilmeli?

Karşılıklı rıza ile boşanma her anlamda maddi ve manevi yükü azaltır. Duygusal taravma ve psikolojik sorunları engeller.  Anlaşmalı olarak ayrılacak çiftlere bir İstanbul boşanma avukatı tutmak yeterli olacaktır.

Anlaşmalı Boşanmada Hem Fikir Olunacak Konular

  • Her iki eşin de düzenli olarak velayet sahibi olduğu çocuklar için karar vermesi
  • Gerekirse Çocuk nafakası ödenmesi
  • Evlilik sonrası nafaka ödenmesi
  • Evlilik evinin ayrılık halinde hangi eş tarafından devralınacağı
  • Ortak borçların ne olacağı
  • Ev eşyalarının ve diğer mali varlıkların dağıtımı

Dostça Boşanmanın Faydaları; Anlaşmalı Boşanma!

Anla-mal-Bo-anma-Davas-Neden-Tercih-Edilmeli

Anlaşmalı boşanmanın avantajları aşağıdadır;

Boşanma avukatı can daha ucuz maliyetli olur. Hem bir avukata ödeme yapılır hem de anlaşmalı boşanmada avukat ücreti çekişmeli boşanmadan çok daha düşüktür.

Süreç hızlı şekilde ilerler. Çekişmeli boşanma birkaç yıl sürer ama anlaşmalı boşanma en kötü durumda, üç ila dört ay sonra tamamlanabilir.

Temel olarak, anlaşmalı boşanma daha düşük maliyete mal olur (eşdeğer çekişmeli boşanma prosedürüne kıyasla ) çünkü: Boşanma prosedürünün usul değeri büyük ölçüde ilgili kişinin gelirine ve mali durumuna bağlıdır. Karşılıklı olarak kabul edilebilir boşanma durumunda, İstanbul boşanma avukatı tarafından yapılan masraflar prensipte paylaşılabilir (mahkeme masrafları her zaman yarıya kadar ödenir). Buna ek olarak, çekişme içeren yargılamalardaki usule ilişkin değer, bileşik davalara daha fazla takip konularının dahil edilmesini artırır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://www.tunapleksi.com fason lazer kesim teşhir ekipmanları replika saat eta saat Kırıkkale haberleri eskisehirhaber26.com