Home » Makyaj Teknikleri » Ayva Çekirdeği Kremi

Ayva Çekirdeği Kremi ve Yapımı, Kullanım Alanları

Cilt lekelerine çözüm önerisi arayan okuyucularımız için şiddetle önerdiğimiz kürlerden biri olan ayva çekirdeği kremi tanıtımı yaptığımız bu yazımızda, A-B-C vitaminleri ve pek çok mineral açısından zengin olan ayva meyvesinin ve çekirdeği ile yapabileceğiniz cilt bakım maskelerinden bahsedeceğiz.

Sadece cilt lekelerinden değil, aynı zamanda gözeneklerimiz altında birikmeye yüz tutmuş bakterilerden kurtulmamızı sağlayarak sivilce oluşumuna da büyük ölçüde engel olan ayva çekirdeğinin, yüz maskesi yapımında ne şekilde kullanıldığını, maske tariflerini ve tüm faydalarını tartışacağız.
Ayva Çekirdeği Kremi Ne İşe Yarar?

Aslında ne işe yarardan ziyade, ne işlere yarar diye sormamız daha doğru olur zira, ayva çekirdeğinin saymakla bitmeyecek faydası sayesinde, ayvadan ve çekirdekleri kullanılarak evde yapabileceğiniz doğal cilt bakım maskeleri, mutli tasklıdır yani birden fazla görev görmektedir.

Yaygın kullanım amacı cilt lekelerini gidermektir. Cilt lekelerini gidermek için piyasada sayısız kimyasal ürün satılmaktadır ve bildiğimiz üzere bunlardan en önemlilerinden bir tanesi de Madecassol kremdir. – daha detaylı bilgi için madecassol krem ne işe yarar adlı yazımıza bakabilirsiniz -.

Bir diğer leke giderici ve cilt rengini parlatıcı ürün ise aynen ayva çekirdeği maskesi gibi evde yapıp kullanabileceğimiz ve Balkanlı kadınların güzellik sırrı olarak bilinen aklık kremidir; onunla ilgili yazımıza da Arnavut Kremi nedir, ne işe yarar linkini takip ederek gidebilir, göz atabilirsiniz.

Konumuza dönecek olursak; ayva, doğrudan oral yolla vücuda alındığında yani yediğimiz zaman bile içerisinde barındırdığı zengin vitaminler ve lifli bir besin olması sayesinde, doğrudan değilse de indirekt olarak cildimize ciddi faydalar sağlar. Aslında sadece cildimize değil, iç organlarımızın sağlığına kadar her şeyi etkilemektedir ancak burada konumuz cilt sağlığı, güzelliği ve bakımı olduğu için, ayvanın ve ayva çekirdeği kremi maskesinin hem yüze sürülerek doğrudan, hem de yenerek dolaylı yoldan tenimiz üzerindeki etkilerinden bahsedeceğiz.

Cilt lekelerinden kurtulmak için, sivilce oluşumunu engellemek için, var olan sivilcelerin tedavisi için ve genel olarak parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için ayva çekirdeğinden yapılan ev yapımı doğal yüz maskeleri, paha biçilemez kürlerdir. Piyasada binlerce liraya satılan cilt bakım ürünleri yapılırken de zaten benzer malzemeler kullanılmakta, sadece örneğin ayva çekirdeğine ek olarak, gözeneklere ve hücrelere doğrudan etki eden bir kimyasal madde ile karışım güçlendirilmektedir.

Evde yapabileceğiniz cilt bakım maskelerinin, piyasadan alacağınız “doğru” ürünler kadar yüksek etkili olduğunu söylemek çok gerçekçi bir yaklaşım olmayacak da olsa, ayva çekirdeği maskesi düzenli kullanımda uzun vadeli sonuçlar yaratan oldukça etkili bir karışımdır.

Yukarıda saymış olduğumuz tüm faydalarının yanı sıra, genel olarak hücre yenilenmesine de katkıda bulunduğu için, ayva çekirdeği kremi bir anti aging yani yaşlanma karşıtı krem fonksiyonu ile de karşımıza gelmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://mapos.com.tr replika saat eta saat eskisehirhaber26.com türk takipçi satın al  trendyol influencer başvuru Ankara asfalt Bursa Klima Servisi