Home » Makyaj Teknikleri » Burun Çillerinin Moda Olduğu Günlerde Makyaj ile Çil!

Burun çilleri bizce de çok sevimli ve havalı! Özellikle bronz tenlere çok yakışan çil görünümünü sonbahar makyajımıza uyarlayarak bu cool havayı biraz daha sürdürme peşindeyiz. Peki makyaj ile çil görünümünü nasıl elde ediyoruz?

Tek ihtiyacın olan iki renkte kaş kalemi! Ten rengine uygun tonlarda kahverengi bir kaş kalemini al ve burnunun ve yanaklarının üzerine minik noktalar koyarak çil yapmaya başla. Daha etkili bir sonuç almak için kalemi bastırıp çevirebilirsin. Kaş kalemleri genelde daha az pigmentli olduklarından, çil için en doğal sonucu elde edebilirsin.

Sonrasında, ilk kullandığın kaş kaleminden bir-iki ton daha açık olan diğer kaş kalemi ile de minik noktalar yapmaya devam et. Büyük ve küçük noktalar yapmaya özen göster. Sonrasında da istersen parmaklarınla, istersen de nemli makyaj süngeri ile koyduğun noktaların üzerinden tampon hareketlerle geç. Böylece çok daha kalıcı bir sonuç elde edeceksin. Son olarak da ince yapılı bir pudra ile sabitlemeyi unutma!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://mapos.com.tr replika saat eta saat eskisehirhaber26.com türk takipçi satın al  trendyol influencer başvuru Ankara asfalt Bursa Klima Servisi