Home » Makyaj Teknikleri » Burun üzerindeki siyah noktaların geçmesi için ne yapılmalıdır

Burun üzerindeki siyah noktaların geçmesi için ne yapılmalıdır peki?

1) Cilt temizliği ihmal edilmemeli. Cilt temizliği konusunda hassas olunmalıdır. Günlük kullanılan temizleme ürünleriyle cilt temizlenmelidir. Gözeneklerin tıkanmaması için mutlaka temizlenmesi gerekiyor.

2) Peelin yapılmalı. Burnunuz üzerinde yoğunlaşan siyah noktalarınız için, yüzünüze peeling yaparken burun üzerine daha fazla yoğunlaşabilirsiniz. Küçük dairesel hareketlerle parmak ucunuzu burnunuzun üzerinde gezdirin. Fazla baskı uygulamanıza gerek yok.

3) Siyah nokta bantları kullanın. Siyah nokta bantları kullanabilirsiniz. Uygulaması oldukça kolay ve ucuzdur, artık her eczanede kolayca bulabilirsiniz siyah nokta bantlarını.

4) Sağlıklı beslenme. Beslenmeye dikkat etmek siyah nokta oluşumunu azaltır. Bol su içmek çcilt bakımı ve cilt sağlığı için çok önemlidir. Yağlı ve şekerli gıdalardan uzak durmak hem siyah nokta oluşumundan sizi koruyacak hem de sivilce akne gibi cilt sorunlarının ortaya çıkmasını engelleyecektir. Sağlıklı bir cilt için beslenme konu başlıklı yazımızı okumak için tıklayınız.

5) Doğal yöntemler. Cilt bakımı için doğal yöntemlerden yanayım diyenlerdenseniz; yüzünüzü temizlemek için elma sirkesini kullanabilirsiniz. Suyla seyreltilmiş elma sirkesini pamuğa dökün ve yüzünüzü silin. Birkaç dakika bekledikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Elma sirkesi antiseptik olduğu için sivilce ve akne oluşumunu engellemeye de yardımcı olacaktır.

6) Ellerimizi sürekli yıkamalıyız. Gün içinde ellerimiz kirlenmektedir. Bu nedenle elimizi yüzümüze sürmediğimize dikkat etmeliyiz. Kirli eller cildin de kirlenmesine ve yine siyah nokta oluşumuna sebep olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://mapos.com.tr fason lazer kesim teşhir ekipmanları replika saat eta saat Kırıkkale haberleri eskisehirhaber26.com instagram takipçi satın al Hukuk terimleri geniz yanmasına ne iyi gelir Smm panel epoksi boya