Home » Makyaj Teknikleri » Cilt için çörek Otu Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Çörek otu cilde oldukça faydalı olan bir üründür. Özellikle yağının kullanımını arttırdığınız zaman pek çok sorunsaldan arınabileceğiniz gibi, cildinizin parlak ve kusursuz bir görüntü almasını da sağlayabilirsiniz. Oldukça kolay ve basit bir işleyiş üzerinden değerlendirmeler yaparak sizler de cildinizi istenen yüzeyde bakım altına sokabileceğiniz gibi, günlük kullanımları doğru bir şekilde arttırmanız durumunda da çörek otu maskesinden hızla faydalanma ve sorunlardan arınma durumu söz konusu olur. Peki, çörek otu maskesi nasıl hazırlanır? Şimdi sizlere bu konu ile alakalı daha ayrıntılı bilgiler sunacağız. Öncelikle ne maksatla kullanmak istediğinizi bilmelisiniz. Cilt lekeleri için mi, yoksa kırışıklıklar için mi? Çünkü her birinin hazırlanış amacı birbirinden farklı olmakla birlikte, içerisinde kullanılan ürünler de buna göre bir değişiklik göstermektedir.
Sivilce, Yara Lekeleri ve Doğum Lekeleri İçin Çörek Otu Maskesi!

Malzemeler;

Çörek otu
Bal (çam balı veya esmer bal)

Hazırlanışı;

Çörek otunu robotta iyice un haline getirdikten sonra içerisine bal eklemelisiniz. Daha sonra merhem kıvamına gelene kadar karıştırmalısınız. Merhem kıvamını tutturduktan sonra bal eklemeyi kesin çünkü daha fazlası sizler için abartı olacaktır. Daha sonra bu karışımı küçük bir kutu içerisine alın ve 4 saat kadar dinlendirdikten sonra leke olan bölümlere sürün. Ortalama 15 ila 20 dakika arasında ciltte tuttuktan sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkayın. Günde 1 kez uygulamak sizlerin sivilce, yara lekeleri ve doğum lekelerinden oluşabilecek sorunsalların tümünü tedavi etme açısından büyük bir önem arz etmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://mapos.com.tr replika saat eta saat eskisehirhaber26.com türk takipçi satın al  trendyol influencer başvuru Ankara asfalt Bursa Klima Servisi