Home » Makyaj Teknikleri » Evde yapacağınız cilt bakımını ihmal etmeyin

Evde yapacağınız cilt bakımını ihmal etmeyin

Yüz bakımında en önem verilmesi gereken adım cilt temizliğidir. Bunun için cilt tipine uygun yüz bakım ürünleri kullanmanız gerekir. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere cildi temizlemeniz cilt sağlığınız açısından oldukça önemli. Cilt tipinize uygun olan ürünlerle temizleme işlemi yaptıktan sonra uygun bir tonikle cilt toksik maddelerden ve makyaj kalıntılarından arındırmanız gerekir. Cilt bakım ürünleri kullanarak ve evde hazırlanabilen doğal maskeler ile düzenli cilt bakımı yaptığınızda yüzde oluşan ince çizgileri, kırışıklıkları önleyebilir ya da oluşumlarını yavaşlatabilirsiniz. Sağlıklı bir cilt için, cildi ölü hücrelerden arındırmaya yarayan peeling, cilt temizliği için iyi bir yöntem. Cildiniz kuruysa peeling sonrası bedeninizin daha fazla kurumaması için nemlendirici bir kremden destek alabilirsiniz.

Cildi canlandırmak, beyazlatmak, lekeleri yok etmek için kolaylıkla evde hazırlayıp uygulayabileceğiniz birçok pratik maske mevcut. Evde yaptığınız doğal bakım sayesinde çok daha sağlıklı ve genç bir cilde sahip olmanız mümkün. Evde maske uygularken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta maskenin temizlenme kısmıdır. Maskeyi ciltten temizlenirken yüzü mutlaka ılık su ile yıkamak gerekir. Fazla sıcak su gözeneklerin açılmasına neden olacağından ve fazla soğuk su da gözeneklerin büzülerek tıkanmasına neden olacağından gözenekler üzerinde olumsuz etki yaratabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Parfüm https://www.tunapleksi.com fason lazer kesim teşhir ekipmanları replika saat eta saat Kırıkkale haberleri Afyon haberleri