Home » Makyaj Teknikleri » Porselen makyajın adımları nelerdir?

Porselen makyajın adımları nelerdir?

– Tüm yüz temizlendikten sonra fondöten sürülür ve pudra ile sabitlenir.

– Eğer gelin makyajı ise hafif tonlarda, gece makyajı ise koyu tonlarda göz makyajı yapılır.

– Makyajın en önemli adımı sabitleyici spreydir. Sabitleyici sprey ile makyajın kalıcılığı artacaktır.

– Makyaja başlamadan önce yüz öncelikle çok iyi bir şekilde temizlenir. Ölü derilerden kurtulmak için yüz peeling yapılır. Yüzdeki tüylerin alınmış olması ve kaşların şekilli olması gerekir.

– Temizleme işleminden sonra yüz nemlendirilir.

– Makyaj bazı ile yüzdeki pürüzler düzeltilir.

– Fondötenin cilde uygun bir tonda olmasına mutlaka dikkat edilmelidir. Likit bir ürün seçmek uygulamayı kolaylaştıracaktır. Eğer akneli bir ciltte uygulanacaksa fondötenin sabitlenmesi zordur bu yüzden pudra kullanılmalıdır.

– Göz altı morluklar gibi sorunları olanlar mutlaka bir kapatıcı uygulamalıdır. Yüzde gölge düşen yerlere kapatıcı uygulayarak daha aydınlık bir görünüm elde edilebilir.

– Fondöten uygulaması bitti. Şimdi sıra pudra uygulamasında. Pudranın ışıltısız ve mat olmasına dikkat edilmeli. Pudra sadece yüze değil dekolte bölgesine, boyuna ve kulaklara da sürülmelidir.

– Yüzde dikkat çekilmesi istenen bölgeye karar verilerek porselen makyaj buna göre odaklandırılır. İster göz ister dudak odaklı bir makyaj uygulaması yapılıyor.

– Göz makyajınızda mutlaka bir göz farı bazı kullanılır. Özellikle gelinlerde gece boyunca göz makyajının bozulmaması gerekir. Göz farı bazı ile bu kalıcılık artırılır.

– Kirpikleri daha dolgun ve uzun göstermek için takma kirpik idealdir. Doğal görünümlü takma kirpikler tercih edilebilir. Rimel ise simsiyah renk veren bir rimel olmalıdır.

– Allık seçimi olarak doğal tonları tercih edilmesi daha iyidir. Çünkü porselen makyajda mutlaka dikkat çeken bir bölge olacağı için (koyu göz makyajı ya da kırmızı ruj) allık rengi hafif olmalıdır.

– Ruj rengi olarak eğer göz makyajı koyu ise, açık renkleri, göz makyajınız doğal tonlarda ise dudak rengi koyu renklerde seçilirse böylece denge kurulmuş olur.

– Daha sonra sabitleyici sprey sıkılarak makyaj bitirilebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://mapos.com.tr fason lazer kesim teşhir ekipmanları replika saat eta saat Kırıkkale haberleri eskisehirhaber26.com Logo Bayi İnstagram şekilli nick Trendyol kurye iş başvurusu Cerenler vakfı burs başvurusu coin yorum kredi ve nakit kömür fiyatları güncel bilgiler Creostand