Home » Makyaj Teknikleri » Porselen makyajın adımları nelerdir?

Porselen makyajın adımları nelerdir?

– Tüm yüz temizlendikten sonra fondöten sürülür ve pudra ile sabitlenir.

– Eğer gelin makyajı ise hafif tonlarda, gece makyajı ise koyu tonlarda göz makyajı yapılır.

– Makyajın en önemli adımı sabitleyici spreydir. Sabitleyici sprey ile makyajın kalıcılığı artacaktır.

– Makyaja başlamadan önce yüz öncelikle çok iyi bir şekilde temizlenir. Ölü derilerden kurtulmak için yüz peeling yapılır. Yüzdeki tüylerin alınmış olması ve kaşların şekilli olması gerekir.

– Temizleme işleminden sonra yüz nemlendirilir.

– Makyaj bazı ile yüzdeki pürüzler düzeltilir.

– Fondötenin cilde uygun bir tonda olmasına mutlaka dikkat edilmelidir. Likit bir ürün seçmek uygulamayı kolaylaştıracaktır. Eğer akneli bir ciltte uygulanacaksa fondötenin sabitlenmesi zordur bu yüzden pudra kullanılmalıdır.

– Göz altı morluklar gibi sorunları olanlar mutlaka bir kapatıcı uygulamalıdır. Yüzde gölge düşen yerlere kapatıcı uygulayarak daha aydınlık bir görünüm elde edilebilir.

– Fondöten uygulaması bitti. Şimdi sıra pudra uygulamasında. Pudranın ışıltısız ve mat olmasına dikkat edilmeli. Pudra sadece yüze değil dekolte bölgesine, boyuna ve kulaklara da sürülmelidir.

– Yüzde dikkat çekilmesi istenen bölgeye karar verilerek porselen makyaj buna göre odaklandırılır. İster göz ister dudak odaklı bir makyaj uygulaması yapılıyor.

– Göz makyajınızda mutlaka bir göz farı bazı kullanılır. Özellikle gelinlerde gece boyunca göz makyajının bozulmaması gerekir. Göz farı bazı ile bu kalıcılık artırılır.

– Kirpikleri daha dolgun ve uzun göstermek için takma kirpik idealdir. Doğal görünümlü takma kirpikler tercih edilebilir. Rimel ise simsiyah renk veren bir rimel olmalıdır.

– Allık seçimi olarak doğal tonları tercih edilmesi daha iyidir. Çünkü porselen makyajda mutlaka dikkat çeken bir bölge olacağı için (koyu göz makyajı ya da kırmızı ruj) allık rengi hafif olmalıdır.

– Ruj rengi olarak eğer göz makyajı koyu ise, açık renkleri, göz makyajınız doğal tonlarda ise dudak rengi koyu renklerde seçilirse böylece denge kurulmuş olur.

– Daha sonra sabitleyici sprey sıkılarak makyaj bitirilebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://www.tunapleksi.com fason lazer kesim teşhir ekipmanları ilaçlama replika saat eta saat Van düğün salonu