Home » Makyaj Teknikleri » Yoğurt Kürünün faydaları

Yoğurt Kürünün faydaları

1. Kemiklerin Dostu: Kalsiyum ve D vitamini içeren yoğurt, kemiklerin büyümesinde ve güçlenmesinde önemli rol oynuyor. ‘Doğal kemik ilacı’ yoğurdu düzenli ve bolca tüketin ki, osteoporoza, yani kemik erimesine yakalanmayın.

2.Probiyotik Zenginlik: Bakterinin iyisi de kötüsü de vücudumuzda mevcut. Antibiyotik ile kötü bakteriler ortadan kalkarken, bağırsaklarımızdaki yararlı bakteriler de yok olabilir. Yoğurdun içerdiği dost bakteri olarak nitelendirilen probiyotikler, kabızlık sorununu hafifleterek sindirim sistemini rahatlatıyor ve bağışıklığı güçlendiriyor.

3.Vitamin ve Mineral Deposu: Yoğurt, bağışıklık sistemini güçlendiren E vitamini, görme fonksiyonumuz olumlu etkileyen A vitamini ve vücudun enerji dengesini ve sinir iletimini sağlayan B vitamini içeriyor.

4.Kilo Kontrolü: Protein ve kalsiyum açısından zengin olan yoğurt doyurucu bir besin. Özellikle karın bölgemizdeki yağların yakımını hızlandıran ve kilo dostu olarak nitelendirilen yoğurt, egzersiz sonrası için harika bir gıda. Günde 1 kâse süzme yoğurdu egzersiz programınıza dâhil etmeyi unutmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://www.tunapleksi.com fason lazer kesim teşhir ekipmanları ilaçlama replika saat eta saat ataşehir böcek ilaçlama Van halı yıkama