Home » Makyaj Teknikleri » Burcu Kara’dan makyajın ıncelıklerı

Burcu Kara’dan makyajın ıncelıklerı

Onu artık herkes tanıyor… Son zamanların en çok izlenen dizilerinden biri olan Haziran Gecesi’nde Özcan Deniz’in psikolog eşi Duygu’yu canlandırıyor. Uzun yıllar spikerlik yaptıktan sonra rotasını oyunculuğa çeviren Burcu Kara, doğal güzelliği ve oyunculuk yeteneği ile herkesin beğenisini kazanıyor. Her zaman doğallıktan yana olduğunu söyleyen Kara, cilt güzelliğinin moralle çok alakalı olduğunu düşünüyor. Güzel oyuncu, güzellik sırlarını paylaştı….

* Makyaj yapmak hoş bir şey ama günlük hayatımda hiç makyaj yapmam. Çünkü çıkarmaktan nefret ediyorum, çok üşeniyorum. Çoğu zaman setten eve gelip, yorgunluktan makyajımı silmeden yatıyorum. Sadece üşengeçliğimden, zaruri olmadığı sürece, makyaj yapmayı tercih etmiyorum. Aslında çok iyi makyaj yaparım.

* Günlük makyajımda sadece allık ve parlatıcı kullanıyorum.

* Makyaj çantamda allık, parlatıcı, göz altı kapatıcısı ve rimel mutlaka olur.

* Gözlerimi ön plana çıkarmayı seviyorum. Tenim çok solgun olduğu için yüzüme renk verdiğim zaman gerçekten çok değişiyor.

* Dudak kalemi tarzı şeyleri hiç sevmem, sıvı rujları tercih ederim. Eye liner hiç kullanmam. Makyajda göz altlarına daha çok önem veririm. Rimel mutlaka sürerim. Elmacık kemiklerimi allıkla ortaya çıkarıyorum. Yüzü inceltmek için çene altlarıma da allık sürerim. Burnumun etrafına da allık hileleri yaparım. Fondöten hiç kullanmam.

* Kremlerin yanı sıra doğal reçetelerim de vardır. Tonik yerine gül suyu kullanırım. Gül suyu cildi rahatlatıyor ve sıkılaştırıyor. Onun dışında yağlı el sabunlarını tercih ederim.

* Kozmetiğe çok para harcamıyorum açıkçası… Makyaj malzemelerine milyarlar veren arkadaşlarım var, onlara da soruyorum Ne değişiyor’ diye. Bir şeyi 5 milyona almakla gidip 150 milyona almak arasındaki farkı ben anlamıyorum. Kesinlikle hiçbir konuda marka takıntım yok, işimi görsün yeter. Çünkü 150 milyona pudra, 150 milyona fondöten, 100 milyona allık alıyorsun, oluyor 400 milyon lira. Bu ülkede bu paraya geçinen insanlar var. Sadece cildimin temizliğine çok dikkat ediyorum. Bu nedenle para verdiğim tek şey, cildimi rahatlatması için, nemlendiricilerdir. Sette on defa makyaj yapılıp silindiği için, cildim çok tahriş oluyor. Cilt bir süre sonra keçe gibi olmaya başlıyor.

* Kremleri seviyorum, vaktim olsa da her yerime ayrı krem sürsem ama ben çok üşengeç biriyim. Duşa girerim beş dakikada çıkarım. Bu konuda iyi bir örnek değilim aslında. İlk çıktığı dönemlerde selülit kremlerini kullandım ama artık eskisi kadar faydalı olduklarını düşünmüyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://mapos.com.tr replika saat eta saat eskisehirhaber26.com türk takipçi satın al  trendyol influencer başvuru Ankara asfalt