Home » Makyaj Teknikleri » İngiliz tarzı makyaj

İngiliz tarzı makyaj

İki haftadır televizyonlarda dönen reklamlarda filmin makyaj sponsoru olan Max Factor, başta İngiltere’den çıkıp Avrupa’ya dalga dalga yayılmaya başlanan “İngiliz makyaj” stilini yarattı.

Kişinin doğal güzelliğini ortaya çıkarmayı hedefleyen bu stili filmde Mr. Make Up olarak tanınan Graham Johnston uyguluyor. Johston’un yarattığı yeni kadın stilinde, belli belirsiz bir makyaj tekniği Renee Zellweger’e uygulanıyor. Dudakların kendi tonundan bir ton daha koyu olduğu, gözlerin maskarayla belirginleştirildiği, farın ten rengine uyum gösterdiği bu tekniğin günlük hayatta da uygulanması çok kolay.

Daha önce Madonna, Debra Winger, Jane Fonda, Julia Roberts, Nicole Kidman, Jodi Foster gibi yıldızların film makyajlarına imzasını atan Max Factor, Bridget Jones filminin ikinci serisiyle birlikte Zellweger’e uyguladığı yeni ürünlerini de piyasaya sürüyor.

Far kehribar tonlarında

Max Factor’ün aralık ayında çıkartacağı Bridget Jones ürünleri doğal tonlarda makyaj yapmayı sevenler için yeni bir alternatif olacak. Makyör Graham Johnstone, filmde Zellweger’e dudakları nemlendirme özelliğine ve parlaklığa sahip olan Silk Gloss’u, kaleme ihtiyaç duymadan doğal bir çerçeveyle sürüyor. Markanın yeni fondöteni Color Adapt’la kusursuz bir kapatıcılık sağlarken, gözleri belirginleştirmek için Earth Spirits farın sıcak kehribar tonlarını kullanıyor. Bu tonu More Lashes Waterproof maskarayla tamamlayan Johnston, gündüz makyajı içinse Silk Gloss yerine 10 saate kadar dayanan Lipfinity Everlites açık renk ruju kullanmayı tercih ediyor.

Türk kadınları da tanışacak

Hollywood’un dahiyane makyaj sanatçılarından kabul edilen Graham Johnstone, 8 Aralık’ta Türkiye’ye geliyor. “İngiliz makyajını” Türk kadınlarına tanıştıracak olan Johnstone, uyguladığı teknikle ilgili olarak “Bridget TV sunucusu olarak kamera önünde kusursuz görünmeliydi, gece içinse daha dramatik. Bunun için gündüz makyajında doğal cilt tonlarını vurgulamak için fondöten kullanmayı tercih ettim. Gece ise daha etkileyici ama yine de doğal görünmesini arzu ettim. Bu nedenle dudaklara parlaklık verdim” diyor. Türk kadınları Graham’ın tekniğini benimser mi bilinmez ama Avrupa’da şimdi en çok bu makyaj trendi konuşuluyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://mapos.com.tr replika saat eta saat eskisehirhaber26.com türk takipçi satın al  trendyol influencer başvuru Ankara asfalt