Home » Makyaj Teknikleri » Doğal Tırnak Uzatma Yolları

Doğal Tırnak Uzatma Yolları

İnsanı ele veren elleridir derler.Yaş ilerledikçe elleriniz sinyal verir. Bakımlı ve genç görünen ellere ulaşmak zor değildir aslında .Elleri güzel gösterenlerde tırnaklardır tabi ki . Herşeyden önce temizliktir esas olması gereken .Bir tırnak önce temiz olmalı sonra sağlıklı görünmelidir. Kadını erkeği yoktur tırnağın. Herkesin bakımlı ve temiz olmasını istediği kısımlardır tırnaklar. Ama daha çok bayanlar özen gösterir kendilerine.

Hal böyle olunca kozmetiğe ve güzellik salonlarına harcanan miktarlar artar. Kimisi de bakımını kendisi yapmayı tercih eder ki haklıdır aslında zor bir yanı yoktur el ve tırnak bakımının. Öncelikle kışın soğuğu ,ev işlerinde ki soğuk-sıcak su durumları gibi zorlu şartlardan korunmalı eller, sonrasında kolayca bakımı yapılmalı. Hiç telaşlanmayın hanımlar biz bu konuda size yardımcı olacağız.
Aşağıdaki pratik bilgilerden yararlanarak bakımlı ellere kavuşabilir tırnaklarınızın kolayca uzamasını sağlayabilirsiniz.

1) Çok kırılma oluyorsa doktora danışın. Öncelikle tırnakların hassas ise ve çabuk kırılmakta ise bir doktora gidin. Sizde eksik olan bir takım vitaminler olabilir. E vitamini bunun için idealdir. E vitamini tırnakların ihtiyaç duyguğu önemli vitamindir.

2) Törpüleme. Tırnaklarınızı sağlıklı ve düzgün bir şekilde uzaması için gereken zamanlarda törpüleyin.

3) Tırnaklarınızı koparmayın ya da kemirmeyin. Tırnaklarınızı koparmak ya da kemirmek gibi bir alışkanlığınız varsa piyasada bulunan acı ürünleri kullanabilirsiniz.

4) Tırnaklarınız nefes alsın. Yoğun bir şekilde oje kullanma alışkanlığınız varsa buna ara vermelisiniz çünkü oje-asoten ikilisi tırnaklarınızı yıpratır arada boş bırakıp tırnaklarınızın nefes almasına doğal kalmasına izin vermelisiniz.

5) Tırnak uzaması için su ile bolca temas edin. Doğal tırnak uzatmanın en kolay yolu da bol su ile temas halinde olmaktır.Ne kadar su ile uğraşırsanız o kadar hızlı uzar tırnaklarınız.

6) Tırnak uzaması için kozmetik ürünler. Bir takım kozmetik ürünler de tırnaklarınızın uzamasına neden olabilir. Piyasada bulunan el bakım kremleri hem besler hem uzamasına yardımcı olur.

7) Doğal karışımlarla tırnaklarınızın uzamasını kolaylaştırın. Evde kolaylıkla bulacağınız limon ve zeytinyağı ile hazırlayacağınız doğal karışımlar da tırnaklarınızın beslenerek uzamasını sağlayacaktır.

8) Tırnak uzaması için Sirke. Mucizevi olarak adlandırılan bir diğer besin sirkedir.Birçok soruna şifa olduğu gibi el bakımı için de idealdir.Doğal yoldan tırnak uzamasına etkisi vardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://mapos.com.tr replika saat eta saat eskisehirhaber26.com türk takipçi satın al  trendyol influencer başvuru Ankara asfalt Bursa Klima Servisi