Home » Genel » Kışa Özel Bitki Çayı Tarifleri

Dışarıda yağmur hafif hafif çiselerken, iş yerinde küçük bir mola verdiğinizde, yatmadan önce biraz gevşemeye ihtiyaç duyduğunuzda veya gribin üstesinden gelmek için bir yardımcıya ihtiyacınız varsa sıcacık bir bardak bitki çayı tam da aradığınız şey. Kış günlerinin vazgeçilmezi bitki çaylarına hayatınızda yer açmak istiyorsanız ve size uygun tarifler arıyorsanız doğru adrestesiniz!

Soğuk Algınlığına Birebir Zencefil

Kış mevsiminde hastalık kapınızı çalarsa, marketten kolaylıkla temin edebileceğiniz taze kök zencefiller imdadınıza yetişecek. Dilerseniz zencefili rendeleyip üzerine sıcak su ilave ederek french press’te demleyebilirsiniz, dilerseniz küçük parçalara ayırdıktan sonra aromasını vermesi için bir cezvede veya çaydanlıkta kaynatabilirsiniz. Şifası genzinizi yakan acımsı tadında saklı olsa da zencefil herkes için tüketimi çok kolay olmayan bir çay çeşidi. O yüzden, size önerimiz zencefil çayınızı hazırlarken içine limon ve elma parçaları ilave etmeniz…

Rahat Bir Uyku İçin Yasemin ve Melisa Karışımı

Yatağa geçmeden önce biraz gevşeme ihtiyacımız kış aylarına özgü olmasa da sıcak bir bitki çayının yaz mevsiminde çok cazip bir seçenek olmadığını söylemek mümkün. Ama özellikle bu soğuk havalarda aradığınız lezzet, bir tutam yasemin ile bir avuç melisanın karışımı olabilir. Her iki bitkiyi de french press’e koy üzerine kaynadıktan sonra 3-4 dakika soğumaya bırakılmış sıcak su ilave edin. Yaseminin yoğun bir aroması olduğu için bir tutamdan daha fazla kullanmamaya dikkat edin. 5 dakika bekledikten sonra hazır olan çayınızı dilerseniz limon ilave ederek de tüketebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://mapos.com.tr replika saat eta saat Kırıkkale haberleri eskisehirhaber26.com türk takipçi satın al