Home » Genel » Parfüm Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Parfüm Testinin İncelikleri

Parfüm test etmek eğlenceli olduğu kadar önemli de bir aktivite. Her yeni şişede karşınıza çıkan kokular merak uyandırdığı kadar zamanla bir karmaşaya da yol açabiliyor. Denediğiniz kokuların birbirine karışmaması için kâğıt üzerinde denemek pratik bir çözüm gibi gözükse de parfüm en iyi ten üstünde anlaşılır. Ancak bilek ve çevresine artarda birkaç farklı parfüm sıktığınızda bu kokular karışacaktır ve tercih yapmakta zorlanacaksınızdır. Bu yüzden bizim önerimiz en beğendiğiniz iki kokuyu sağ ve sol bileklerinizde deneyip diğer kokuları kâğıt üzerinde denemenizdir. Eğer birkaç testten sonra koku almakta zorlanmaya başlıyorsanız temiz havaya çıkıp derin bir nefes almakta fayda var.

Parfüm test etmenin de uygun bir saati vardır. Uyandıktan 4-5 saat sonrası, öğlen saatleri parfüm denemek için en uygun vakittir. Çünkü bu saatlerde burnunuz yeni yeni açılmaya başlar ve henüz yorulmaya başlamamıştır. Ayrıca parfüm denerken cildinizin temiz olmasına özen gösterin. Duş sonrasında açılan gözeneklerimiz parfümün daha iyi emilmesini ve kalıcı olmasını sağlar.

Ten ve Yaş Uyumu Çok Önemli

Her insanın kendine has bir ten kokusu vardır. Bu yüzden moda olan parfümler kullanmak iyi sonuçlar vermeyebilir. Başkasının üstünde iyi duran bir koku siz de aynı etkiyi yaratmayabilir. Parfüm seçerken nihai amacınız kendinize en çok yakışanı seçmek olmalıdır. Parfüm uzmanları genellikle koyu tenli insanlara baharatlı, beyaz tenli insanlara ise çiçek tonlarında parfümler önerirler. Ayrıca parfümün kalıcılığı da insanların cilt tipine göre değişkenlik gösterir. Parfüm, yağlı cilde sahip insanlarda daha uzun süre etkisini korurken, kuru ciltli insanlarda uzun süren bir kalıcılığa sahip değildir.

Ten uyumunun dışında seçtiğiniz parfümün yaşınıza uygun olup olmadığına da dikkat etmelisiniz. 20’li yaşlardaki birine dinamik ve çiçeksi kokular önerilirken, 30 yaş ve üzerindeki kişilere daha kalıcı ve yoğun kokular önerilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://mapos.com.tr replika saat eta saat Kırıkkale haberleri eskisehirhaber26.com türk takipçi satın al