Home » Genel » Pürüzsüz Makyaj için Doğru Sıra

Pürüzsüz Makyaj için Doğru Sıra

En iyi sonucu almak için doğru sırayı izlemek önemli. Göz makyajı ile başlamak yaygın bir uygulama, ancak pürüzsüz bir sonuç istiyorsanız tüm hataları kolayca kapatabilmeniz için baz kreminizi, kapatıcınızı, göz ve kaş makyajınızdan önce kullanmak iyi bir fikir. Makyaj, farklı ışık altında farklı görünür. Mümkün olduğunca doğal ışıkta uygulama yapmaya çalışın ve cildinizi hazırladıktan sonra, bu sırayı takip edin:

1. Baz krem: İlk ve en önemli adım, yüzünüze astar bir baz krem uygulamak! Bu şekilde gözenekleriniz küçülür ve makyajınızın ömrünü uzar.

2. Fondöten: Kusursuz bir görünüm elde etmek için cilt tonunuza uygun rengi seçin. Doğru rengi bulmak için göğsünüzün tonu ile eşleştirmelisiniz. Elinize bir miktar ürün alın ve fırça veya nemli bir sünger kullanarak yüzünüze uygulayın.

3. Göz Kalemi: İyi bir göz kalemi veya eyeliner kullanarak üst su hattınızı ve alt kirpik çizginin dış köşelerini çizin. Bu aşamada her iki göz sınırlarının simetrik olduğundan emin olmak için dikkatli ve yavaş uygulama yapın.

4. Rimel: Öncelikle kirpiklerinizi kıvırmak için (saç kurutma makinesi ile ısıtarak) bir kirpik kıvırıcı kullanın. Gözlerinizin daha açık ve parlak görünmenizi sağlamak için bir maskara kremi uygulayın. Rimelinizi kökten uca uygulayın.

5. Kaş Kalemi: Kaşlarınızla eşleşen bir kalem veya ürün seçin. Boşluklara küçük “tüyler” yaratmak için kısa vuruşlar yapın. Ürünü kaşlarınızın içine eşit bir şekilde yaymak için bir kaş fırçası kullanın.

6. Allık: Allık cildinize parıltı katar, taze ve sağlıklı görünmesini sağlar. Allığınızı yanak, elmacık kemiklerinize, burun üstü ve kaş altına cazip bir aydınlık vermek için yumuşak bir fırça yardımıyla uygulayabilirsiniz.

7.Ruj: Dudaklarınızı dolgun ve sağlıklı görünüm için iyi bir dudak balsamı ile nemlendirdiğinizden emin olun. Cilt tonunuzu tamamlayan dudak renklerini seçin. Kapsamlı bir görünüm istiyorsanız, dudaklarınızı bir dudak kalemi ile hizalayın ve biraz sıvı ruj veya parlaklık ekleyin.

İşte hepsi bu kadar! Pürüzsüz bir makyajla dışarıya çıkmak için hazırsınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://www.tunapleksi.com fason lazer kesim teşhir ekipmanları replika saat eta saat Kırıkkale haberleri eskisehirhaber26.com tiktok takipçi satın al nasıl gidilir ev tasarım