Home » Makyaj Teknikleri » Makyaj Nasıl Yapılmalı? Uygun Makyaj Teknikleri

Makyaj Nasıl Yapılmalı? Uygun Makyaj Teknikleri

Makyaj nasıl yapılır konusunda anlattığımız maddeleri uyguladığınızda cildiniz için makyajın temelini atmış olacaksınız. Artık diğer aşamalarımız göz, maskara, allık ve dudak olacak. Doğru bir göz makyajı için hem kullanımı daha kolay hemde daha dayanıklı olduğu için toz farlarını kullanabilirsiniz. Göz makyajı için temizlenmesi kolay olan süngerli çubuklardan veya yumuşak fırçalardan kullanabilirsiniz. Makyaj yaparken göz renginizde far kullanıyorsanız kesinlikle bu düşünceden vazgeçmeniz gerekir. Göz renginden ziyade kişi kendine yakışan en iyi rengi bulması için bütün renkleri deneyerek buna karar vermesi daha uygun olacaktır.

Göz makyajında dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ise gözlerin küçüklük ve büyüklüğüne göre değişmektedir. Sizler de muhteşem gözlere sahip olanları gördüğünüzde bu şekilde makyaj nasıl yapılır diye düşünüyorsanız bu yöntemi uygulamalısınız. Şöyle ki eğer gözlerinizi büyük göstermek istiyorsanız kirpiklerinizin diplerine siyah veya kahverengi göz kalemi çektikten sonra göz uçlarında azıcık taşırmalısınız. Alt kirpiklerinize de ince bir çizgi çekilip pamuklu çubuğunuzla bu keskin çizgiyi dağıtmalısınız.

Eğer yakın gözler için makyaj nasıl yapılır diye merak ediyorsanız bunun içinde gözlerinizin şakak tarafındaki uç kısımlarını daha koyu farla renklendirmeniz gerekmektedir. Bu uygulamalar dışında eğer gözleriniz birbirinden ayrıksa göz pınarlarınızın üst kısmını kaşınıza kadar biraz koyu bir farla gölgelendirmeniz yeterli olacaktır.

Bunun dışında da son zamanların en popüler makyaj türlerinden biri olan porselen makyaj nasıl yapılır yazımıza da bakabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://mapos.com.tr replika saat eta saat eskisehirhaber26.com türk takipçi satın al  trendyol influencer başvuru Ankara asfalt